Presunúť na hlavný obsah

Ako môže pleť 40-tničky vyzerať na 30? Odhalili sme beauty tajomstvá, vďaka ktorým bude váš život jednoduchší

Krása

Skrášľovacie metódy, ktoré by ste mali brať ako tzv. bibliu krásy. Vďaka týmto radám sa dozviete, ako docieliť mladistvý vzhľad.

Prinášame vám výber jedinečných skrášľovacích metód, ktoré by ste rozhodne mali zaradiť do vášho životného štýlu. Ak sa budete riadiť týmito bodmi, docielite mladistvý a rozžiarený vzhľad! Otvárame vám trinástu komnatu  beuaty tajomstiev, ktoré zaručene ocení aj vaša pleť.

Mohlo by vás zaujímať: Takto zareaguje vaša pleť, keď prestanete nosiť make-up počas leta: Získajte šarm ako Francúzka

Nevystavujte vašu pleť priamemu slnečnému žiareniu!

Ochranný faktor a kvalitné opaľovacie krémy, by mali byť základom vašej kozmetickej výbavy! Pleť vystavená priamemu slnečnému žiareniu sa rýchlo vysušuje a vytvára malé pigmentové škvrny, ktoré neprispievajú ku kráse vašej pokožky. Svoju tvár by ste si mali pravidelne natierať vysokým ochranným faktorom, ktorý sa postará o to, že budete aj v zrelom veku vyzerať naozaj mladistvo.

Všetko je to o dostatočne hydratovanej pokožke

Ženy, ktoré majú sklon k mastiacej sa pleti majú v tomto prípade veľkú výhodu. Mastná pleť totižto nemáva tendenciu vytvárať vrásky tak, ako napríklad suchá pleť. Ak ste v skupine žien, ktoré trpia suchou pokožkou je dôležité investovať do kvalitných hutných krémov, ktoré dokážu vašu pokožku dostatočne premastiť a dodať jej potrebnú hydratáciu. Nemusíme snáď pripomínať, že pitný režim je v tomto prípade rovnako dôležitý.

Maska na tvár trochu inak

Aj vy si vždy zodpovedne zmyjete masku z tváre po uplynutom čase, ktorý je napísaný na návode? Chyba! V tomto prípade platí pravidlo, že čím dlhšie si masku necháte, tým účinnejšie bude pôsobiť. Doprajte svojej unavenej pelti poriadnu dávku výživných látok a využite tento trik, ktorý si naozaj zamilujete. Hydaratčnú masku na tvár si pokojne nechajte pôsobiť aj celú noc. Uvidíte, aké pozitívne výsledky to prinesie vašej pleti.

Zázračné potraviny

Medzi zázračné potraviny, ktoré zlepšia stav vašej pleti patria najmä tie, ktoré obsahujú vitamín C a E, betakarotén a omega 3 mastné kyseliny. Najlepším možným rozhodnutím v spojení s vašou pleťou bude zvýšený príjem potravín ako: avokádo, repa, obilniny, orechy a semienka. Zároveň platí pravidlo konzumovať veľa zeleniny a ovocia, ktoré svojou čerstvosťou udržujú vašu pokožku v mladistvom vzhľade.

Antioxidanty

Zvýšiť príjem antioxidantov je ďalšou dôležitou zložkou vášho omladzujúceho programu. Táto látka je známa svojimi antibakteriálnymi a antivírusovými účinkami a nájdete ju najmä v bobuľovitom ovocí. Jahody, čučoriedky, maliny či černice v sebe taktiež podporujú tvorbu kolagénu, ktorý má omladzujúce účinky na vašu pokožku. 

Inšpirujte sa: Beauty tipy: Ako sa v lete zbaviť lesklej T-zóny: Vďaka tomuto budete mat čelo a nos pekne zmatnený

Červené víno

Asi najprekvapivejšou a zároveň najzábavnejšou formou omladzujúcej kúry bude pitie kvalitného červeného vína. Aj vy ste sa vždy čudovali, čomu vďačia Francúzky za tak krásnu a bezchybnú pleť? Minerálne látky a antioxidanty, ktoré v sebe ukrýva červené víno, výrazne zlepšujú stava  pružnosť vašej pokožky. Môže zato resveratol, ktorý zachytáva voľné radikály, ktoré sú dôvodom startnutia buniek vo vašom tele. Tak čo, ktorý z týchto beuaty trikov vyskúšate dnes večer?

- Najčítanejšie -