Presunúť na hlavný obsah

Celulitída je na stehnách viac viditeľná ako si myslíte: Odborníčka prezradila, ako ju potlačiť o niekoľko stupňov

Krása

Ženské telo ukladá tuky na stehnách oveľa viac ako to mužské a niet sa preto čomu čudovať, že celulitída nás zasahuje oveľa viac.

Niektoré ženy ju majú viac, iné menej. Niekto má geneticky dané, že môže zjesť čokoľvek a na jeho pokožke to nevidno, iné ženy musia bojovať s každým náznakom celulitídy, ktorý sa im vytvorí po krátkom čase. “Môže za to metabolizmus žien, iný typ ukladania tuku ako u mužov,” vysvetľuje Veronika Haraslínová, odborníčka zo salónu Xoxo Body&Mind.

Prečítajte si: Ak sa hanbíte vyzliecť do plaviek, inšpirujte sa týmito ženami: Nie sú vychudnuté a napriek tomu milujú svoje telo

V letnom období sa tomuto problému venujeme viac, no často už nestíhame rýchlo dať dokopy svoje telo. Aj preto sme zaostrili pozornosť na beauty salóny a zaujímalo nás, ktoré procedúry dokážu potlačiť celulitídu o niekoľko stupňov a kedy vlastne uvidíme prvé výsledky. Najskôr si však upresnime, čo je to celulitída a v dôsledku čoho vzniká.

  • vzniká najviac v oblasti zadku a sethien
  • ide o nahromadenie tuku, ktorý vytvára tlak na pokožku v dôsledku čoho dochádza k deformácii pokožky
  • okrem nezdravej stravy či nedostatku pohybu ju spôsobuje aj genetika, antikoncepcia, tehotenstvo či stres
  • stopercentne sa jej nikdy nevieme zbaviť, no vieme ju potlačiť

Ako potlačiť celulitídu o niekoľko stupňov v pohodlí?

O tom, že pohyb a správna strava výrazne prispieva k lepšej postave a k potlačeniu celulitídy môžeme hovoriť neustále. No my ženy samy vieme, že často riešime problém na poslednú chvíľu a sme nepoučiteľné. 

Zaujímalo nás teda, aké procedúry nás dokážu v tomto prípade zachrániť a eliminovaním pomarančovej kože dodať sebavedomie. Veronika Haraslínová zo salónu Xoxo Body&Mind hovorí: “Najvhodnejšie sú hrejivé zábaly, ktoré spôsobujú prekrvenie tkaniva a tým pádom lepšie odstránenie toxínov z tela, ktoré spôsobujú nepekný vzhľad kože. V Xoxo Body & Mind robíme remodeler ošetrenie aj pristrojovú lipomassage a manuálnu lymfodrenáž, ktoré sú najlepšími bojovníkmi s nevzhľadnou kožou, Na domácu staroslivosť odporúčame celý rad Body strategist, kde sa nachádzajú účinné látky.”

 

Neprehliadnite: Pleťové a telové oleje dokážu s pokožkou zázraky: Máme pre vás niekoľko tipov na dosiahnutie hodvábnej pleti

Po šiestich návštevách salónu môžete vidieť prvé výsledky, ideálne výsledky sú však viditeľné po desiatich ošetreniach či už zábalov alebo mechanických ošetrení. Netreba podceňovať ani domácu starostlivosť, ktorá je rovnako dôležitá. “Pravidelný peeling a produkty určené na celulitídu na domácu starostlivosť, pitný režim, pravidelný pohyb a zdravé stravovanie by každá žena mala brať na vedomie,” dodáva skúsená beauty odborníčka.

Trápi vás celulitída na stehnách a zadku?

spolu hlasovalo 224 ľudí

- Najčítanejšie -