Vyhnite sa jojo efektu a udržte si štíhlu postavu: Na tieto tri chyby radšej rýchlo zabudnite!

Ak ste konečne dosiahli svoju ideálnu hmotnosť, nepokazte si to nesprávnymi rozhodnutiami. Námaha bude fuč, ak sa vrátite do vašich starých koľají.

Zdroj: Profimedia

Každá z nás chce cez leto a vlastne celý rok vyzerať čo najlepšie. Napriek tomu pred letom a počas neho sa snažime o niečo viac. Aby sa na vás zhodené kilá znova nenalepili, vyhnite sa týmto nesprávnym rozhodnutiam.

Čítajte aj: VIDEO: Cvičenie Balet Beautiful vám pomôže vypracovať si telo: Vypočujte si slová trénerky a pozrite ukážku tréningu

Nedostatočný pitný režim

Ak počas dňa vypijete menej ako dva litre vody, nebuďte prekvapený, že priberáte na váhe. Vaše trávenie sa spomaľuje, nie ste dostatočne hydratovaný a preto sa môže stať, že príjmete zbytočne veľa kalórií v jedle, keď by naopak stačilo to, aby ste sa napili. Hlad je veľakrát prezlečený smäd a na to by ste zabúdať nemali. Voda je skvelá na prečistenie organizmu a zelený čaj je skvelý spaľovač tukov. Správny pitný režim je naozaj dôležitý.

Diéta bez akýchkoľvek sacharidov

To, že pomocou tejto diéty najrýchlejšie schudnete je jedna vec, tou druhou je návrat ku jedlu, ktoré ste si odopierali. Práve vtedy nastáva problém a dokonca sa stáva, že niektoré ženy si nedostatok sacharidov začnú časom dopĺňať dvojnásobnými porciami a kilá sa na nich nalepia opäť. Nehovoríme, že tento druh stravovania je vyslovene nevhodný, ale aj pri ňom sa treba mať na pozore. Uvedomte si, že telo nemá rado akékoľvek extrémne situácie a niekedy reaguje inak, ako by sme čakali. Okrem toho si môžete spôsobiť aj nepríjemné tráviace problémy a poriadne spomaliť trávenie. Ak nízkosacharidová diéta, tak s rozumom a hlavne si aspoň raz do týždňa doplňte tento sacharidový deficit sladkými zemiakmi, ryžou, či ovocím.

Nedostatok spánku

Pokiaľ v noci nespíte aspoň sedem hodín denne, koledujete si o zdravotné ťažkosti a aj o samotné priberanie na váhe. Telo potrebuje odpočinok nielen na regeneráciu, ale aj na tvorbu leptínu, ktorý je zodpovedný za pocit nasýtenia sa po jedle. Ak nespíte, hladina leptínu klesá a vy ste celý deň hladný a podráždený. Kilá sa vám preto môžu vrátiť späť aj týmto spôsobom.

Inšpirujte sa: S touto diétou budete hviezdou pláže ešte toto leto: Stačí ak zistíte, z ktorých jedál priberáte podľa typu postavy

Okrem týchto vecí by ste nemali zabúdať ani na pravidelný pohyb, čo najviac znížiť príjem alkoholu a sladených nápojov, spomaliť počas stolovania a snažiť sa vyhnúť stresu.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba