Nedarí sa vám s partnerom otehotnieť? Vďaka tomuto zvýšite mužskú plodnosť

Pokiaľ sa s partnerom už dlhšie snažíte otehotnieť, ale vaše pokusy sú stále neúspešné, vyskúšajte toto. Zvýšite jeho plodnosť a možno sa už konečne dočkáte bábätka.

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

V dnešnej dobe sa párom stáva čoraz častejšie, že keď sú už konečne obaja pripravení na dieťa, práve vtedy sa im počať nový život príliš nedarí. Napriek tomu nezúfajte, ale nechajte sa inšpirovať týmito radami.

Prečítajte si: Budúce mamičky sú pre mužov neskutočne atraktívne: Týchto 7 dôvodov vám vysvetlí, prečo to tak je

Pokúste sa pomocou týchto "trikov" zvýšiť plodnosť vášho partnera úplne naturálnou cestou, bez akýchkoľvek liekov, či komplikovaných postupov. 

Strava

To, čo konzumujeme sa odráža na našom zdraví a celkovo životnej energií. Ak to váš partner s dieťaťom myslí vážne, bude dobré, ak do svojho jedálnička zaradí viac vlašských orechov, tekvicových semiačok, paradajok, šošovice, čučoriedok, granátových jabĺk, či tmavej čokolády. Vyhnúť by sa mal naopak veľkému množstvo kávy a sladidlám v sladkých nápojoch.

Pitný režim

Voda je a mala by byť najdôležitejšia zložka vášho pitného režimu a tiež pitného režimu vášho partnera. Voda zvyšuje produkciu a kvalitu spermií. Práve preto sa uistite, či váš partner pije dostatočné množstvo tekutín každý deň.

Vitamíny

Váš partner by mal do denného režimu zaradiť aj konzumovanie vitamínov. Pre lepšiu kvalitu a pohyblivosť spermií sú potrebné vitamíny C, D, E a tiež zinok.

Zbavenie sa nadbytočných kilogramov

Problém otehotnieť majú aj dvojice, kde jeden z partnerov trpí miernou obezitou, či má pár kíl naviac. Ak sa tento problém týka aj vášho partnera, motivujte ho ku zdravšiemu životnému štýlu, cvičeniu a pôjde vám to obom ľahšie. 

Zbavenie sa zlozvykov

Alkohol a cigarety by mali ísť bokom nielen vo vašom prípade, ale aj v prípade partnera. Uvedomte si, že si nimi vo veľkej miere neničíte zdravie iba vy, ale môže to v zlom ovplyvniť aj zdravie vášho buduceho bábätka.

Zbavenie sa stresu

Aj pracovná vyťaženosť, či neustály stres môžu mať zásluhu na tom, že sa vám nedarí otehotnieť. Snažte sa partnerovi navrhnúť, aby občas ubral z pracovného nasadenia a naučil sa oddychovať.

Čítajte aj: 7 vlastností ženy, po ktorej chlap túži: Takto budete mať doma šťastného muža, ktorý nevyhľadáva spoločnosť iných

Vek

Pokiaľ sa vám dá, nenechávajte si počatie bábätka na poslednú chvíľu. Mužom po 50-tke klesá hladina testosterónu a tiež je ovplyvnená aj tvorba a pohyblivosť spermií. Okrem iného s pribúdajúcim vekom stúpa aj riziko a pravdepodobnosť toho, že bábätko sa nenarodí zdravé.

Bylinkové čaje 

Spravte vášmu partnerovi čaj z jednej z týchto byliniek a zvýšte tak šancu na počatie bábätka.

  • Ženšen - skvelý čaj na mužskú potenciu, plodnosť a lepšie spermie. 
  • Kotvičník - skvelý pri podpore tvorby spermií a ich kvality.
  • Maca - čaj, alebo prášok Maca bol a je považovaný za silné afrodiziakum, okrem toho je však skvelým pomocníkom na podporu plodnosti.

S týmito overenými tipmi by sa vám to malo konečne podariť a preto nezúfajte, ale navzájom sa podporujte a hlavne motivujte. 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba