Presunúť na hlavný obsah

Svieže smoothie na každý deň: 7-dňový raňajkový plán, po ktorom sa budete cítiť plní energie!

Chudnutie a diéty

Prinášame vám jedinečné týždenné menu, vďaka ktorému sa vám postaráme o zdravé raňajky, na každé ráno. Ste pripravené podstúpiť túto ozdravovaciu kúru, ktorá vám zároveň prinesie pozitívne výsledky?

Aj vy chcete začínať svoj deň zdravými raňajkami, ktoré budú plné vitamínov a nakopnú vás potrebnou dávkou energie a pozitívnej nálady? Tentokrát ani nemusíte premýšľať nad ich prípravou či nákupom jednotlivých surovín, pretože všetko, čo potrebujete vedieť, sme urobili za vás. Zdravé smoothies sú jedny z najrýchlejších a najzdravších raňajok, ktoré si môžete jednoducho pripraviť každé ráno. Použite tento 7-dňový plán a nakúpte si suroviny, ktoré budete potrebovať na prípravu vašich zázračných raňajok.

Mohlo by vás zaujímať: Skryté nástrahy v raňajkách, kvôli ktorým priberáte: Ak ich odstránite zo svojho jedálnička, ihneď začnete chudnúť

Deň 1: Čučoriedkové smoothie pre rozžiarenú pleť

Toto ovocné smoothie obsahuje niekoľko živín, vlákniny a minerálov. Kokosová voda vás udrží hydratované a pomaranč s čučoriedkou obsahujú veľa antioxidantov, ktoré sú skvelé pre vašu pokožku. Môžete pridať semienka, ktoré chránia bunky a posilňujú imunitný systém.

3/4 šálky studenej kokosovej vody
1 šálka mrazených čučoriedok
1/4 pomaranča
1/2 lyžice semienok
1 šálka para orechov

Deň 2: Uhorkovo čistiace smoothie

Zeleninové smoothie, ktoré má osviežujúcu, čistú chuť a vysoký obsah vlákniny. Citrón vám pomáha detoxikovať a vyrovnávať vaše pH a hladinu cukru v krvi - veľmi dôležité ráno! Ak máte radi svoje ranné smoothie trochu sladšie alebo silnejšie, neváhajte pridať ďalšie jablko, ľad alebo obyčajný kefír. 

1/4 uhorky
1 jablko
1/2 veľký citrón (odšťavený)
1/2 šálky vody alebo kefíru
Ľad

Deň 3: Čokoládovo čerešňové smoothie

Chutné a lahodné smoothie obsahuje špenát, petržlen, čerešne bohaté na antioxidanty a škoricu zvyšujúcu krásu. Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že tieto suroviny sa nehodia dokopy, ale chuť tohto zdravého drinku vás presvedčí o opaku. 

1/2 šálky mrazených čerešní
1 šálka vody alebo mlieka 
1/2 šálky špenát
Malá hrsť petržlenu
1 čajová lyžička nesladeného kakaového prášku 
1/2 čajová lyžička škorice
1 čajová lyžička medu 

Deň 4: Jahodovo mrkvové smoothie

Smoothie, ktoré patrí k sladším verziám, ale stále obsahuje napríklad mrkvu bohatú na antioxidanty a hydratačnú kokosovú vodu bohatú na minerály. Môžete použiť čerstvé ovocie, ale pomocou mrazeného dodáte vášmu drinku potrebnú konzistenciu a nebudete doň musieť pridávať ľad.

1/2 šálky kokosovej vody
1/2 šálky mrazených jahôd
1/2 šálky baby mrkvy 
1/2 šálky čerstvého alebo mrazeného manga
1/2 pomaranča

Deň 5: Proteínovo tekvicové smoothie

Toto tekvicové smoothie je smotanové a môže sa pochváliť množstvom zdravých doplnkov ako semená, kokosový olej a med. Konopné semená mu dodávajú proteín, ktorý je pre telo veľmi dôležitý. Ideálna voľba, ako začať svoje ráno s poriadnou dávkou energie a pozitívnej nálady.

1/2 šálky tekvice
1/4 čajovej lyžičky strúhaného zázvoru
1 lyžica tekvicových semienok
1/2 čajovej lyžičky kokosového oleja
1/4 čajovej lyžičky škorice
1/2 lyžice organického medu
1/2 šálky vody 

Deň 6: Čučoriedkovo- kokosové smoothie

Krémovo kokosový smoothie recept bol vytvorený ako hladká zmes, ale funguje aj ako nápoj. Chia semená pridávajú vlákninu, zatiaľ čo tekvicové semená a špenát vás dostatočne zasýtia. Nahraďte akýmkoľvek bobuľovitým ovocím, ktoré máte po ruke, ak nemôžete nájsť čučoriedky. Ak máte radšej krémovejšiu štruktúru, použite kokosový mliečny jogurt namiesto kokosového mlieka.

1/2 šálky mrazených čučoriedok
1/2 zrelý banán, zmrazený
1/8 šálky kokosových vločiek, nesladené
1 šálka kokosového mlieka 
1 čajová lyžička chia semienok
1/2 šálky čerstvého špenátu

Inšpirujte sa: Vyhnite sa jojo efektu a udržte si štíhlu postavu: Na tieto tri chyby radšej rýchlo zabudnite!

Deň 7: Banánové smoothie s príchuťou kávy

Ukončite svoj týždeň zdravých smoothies s týmto nápojom, ktorý má príchuť kávy. Je to super náhrada klasickej kávy najmä vďaka kakaovému prášku, bielkovinám a krémovému základu. Ak nepijete kávu, pridajte viac mandľového mlieka. Možno vám zachutí natoľko, že ho začnete piť namiesto klasického kapučína.

1 zrelý banán, zmrazený
1/2 šálky kávy, chladené (skvelý spôsob využitia zvyškov)
1/2 šálky nesladeného mandľového mlieka 
1 lyžica nesladeného kakaového prášku
1 lyžička mandľového masla

- Najčítanejšie -