Last minute diéta: Superpotraviny, s ktorými zhodíte 7 kíl za týždeň!

Leto je už v plnom prúde a všetky túžime vyzerať v plavkách, čo najlepšie. No nie všetky, sme stihli dodržať svoje novoročné predsavzatia a dostať sa do formy s príchodom prvých letných lúčov slnka. Máme však riešenie – expresnú lastminute diétu!

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Vo svete vyvolala diéta založená na konzumovaní tzv. superpotravín hotový ošiaľ. Sľubuje, že schudnete ľahko, bez hladovania a navyše si získanú váhu aj udržíte. Čoraz populárnejšou, sa táto forma chudnutia stáva nielen medzi celebritami, ale i bežnými smrteľníkmi. 

Expresne a rýchlo

Lastminute diéta je rozdelená na 4 fázy. Prvá je útočná, kedy výrazne znížite príjem akýchkoľvek kalórii. Základom vášho jedálnička, sa má stať špenát v kombinácii s chia semienkami. Samozrejme, akékoľvek iné druhy zeleniny sú povolené. Najvhodnejšie sú paradajky, paprika, uhorky. Absolútne však musíte vylúčiť príjem fruktózy. Táto fáza trvá tri dni. Pri druhej už pridávate ovocie - no len melón a ananás. Ostatné druhy sú zakázané. Na večeru si pokojne môžete dopriať avokádo. Piaty deň diéty, obohatíte jedálniček na obed cestovinovým jedlom. Základom je, že musí obsahovať chilli papričky. Šiesty deň, si v menších množstvách môžete dopriať aj sladké zemiaky. Siedmy, kombinujete rôzne chute, avšak stále musí 5 superpotravín, tvoriť základ vášho jedálnička.

Neprehliadnite: Malá zmena v jedálničku, ktorá vás zbaví nadbytočných kilogramov a závislosti na sladkostiach: Vyskúšate?

5 superpotravín:

Špenát

Tento malý zelený zázrak, považujú odborníci na chudnutie za jednu z najvýživnejších potravín na svete, ktorá má zároveň minimálne množstvo kalórií. Obsahuje vitamíny K, A, kyselinu listovú, mangán a horčík. Navyše pomáha k prečisťovaniu tráviaceho traktu. A práve preto sa vďaka nemu oveľa ľahšie chudne. Zároveň ho môžete počas dňa jesť naozaj kedykoľvek. 

Chia semienka

Sú perfektným pomocníkom pri chudnutí. Prečistia hrubé črevo, zlepšia fungovanie metabolizmu, celkovo posilnia zdravie a zabezpečia efektívne chudnutie. Ak ich skombinujete s ľanovými semienkami, máte základ detoxikačnej kúry. Potom ich už len stačí pridať do nápoja, napríklad do špenátového smoothie. 

Chilli papričky

Objav vedcov prisudzuje chilli papričkám nové vlastnosti. Kapsaicín, ktorý im dodáva pálivosť, znižuje pocit hladu a zvyšuje spáľovanie kalórií, čo je vhodné najmä pre tých, ktorí majú s nadmerným jedením problémy. Chilli má pozitívny vplyv i na lepšie trávenie. Veď spomeňme len útle postavičky japonských žien, ktoré si pikantné jedlá neodopierajú vôbec. Nuž asi vedia, prečo ich vyhľadávajú. A v neposlednom rade sa mnohé vedecké štúdie, snažia dokonca dokázať, že pravidelnou konzumáciou chilli sa znižuje riziko rakoviny.

Melón 

Nemá takmer žiadne kalórie. Práve preto, sa stal veľkým pomocníkom pri diétach. Vďaka svojej sladkej chuti, je ideálnym pomocníkom, ako oklamať maškrtný jazýček. Obsahuje až 90% vody a tým nás naozaj ľahko zasýti. Navyše vitamíny A, B, C, zinok, draslík, železo, či kalcium, ktoré obsahuje, sú zdraviu veľmi prospešné.  

Avokádo

Napriek tomu, že patrí ku kalorickejším druhom ovocia, je perfektnou voľbou pri chudnutí. Má veľa omega 3 a 6 mastných kyselín. Navyše vysoké percento vlákniny, ktoré obsahuje, výrazne vplýva na znižovanie hmotnosti a správne fungovanie organizmu. 

Prečítajte si: Táto potravina "napraví" vaše trávenie: Stačí, ak ju budete konzumovať párkrát do týždňa!

Veľmi dôležitý, je pri tejto diéte aj pohyb. Stačí vraj obyčajná chôdza. Lekári však poukazujú na to, že by sme ju mali držať naozaj krátko. Aby sme sa vyhli možným zdravotným ťažkostiam. Čo poviete, stojí to za skúšku? 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba