Presunúť na hlavný obsah

Lovci celebrít: Aký je skutočný život paparazzi fotografov? Verte nám, že im nie je, čo závidieť!

Feminity

Títo ľudia žijú v neustálom strese a pod obrovským tlakom. Denne trávia prácou viac, ako 18 hodín. A navyše ich väčšina okolia odsudzuje. Sú totiž neustále v stopách slávnych ľudí a svetových celebrít. Aký je život paparazzi fotografov?

Existuje obrovské množstvo, dnes už legendárnych fotografií, za ktoré bolo vedenie novín a časopisov ochotné zaplatiť milóny, len aby daný záber ukázali svetu ako prví. Titulky mnohých periodík sa denno denne predbiehajú v tom, kto prinesie väčšiu senzáciu. Základom je zachytiť nejakú hviezdu, v čo najchúlostivejšej situácii. Nuž a paparazzi fotografom sa to veru darí. 

Život pod stresom

Neustále strety s hviezdami, konflikty, nadávky, hnev, tlak. To všetko musia paparazzi fotografi, prežívať takmer každý deň. Ľudia ich jednoducho nemajú radi. Z pohľadu nás, bežných smrteľníkov, ide o naozaj náročnú a nie príliš vďačnú prácu. Avšak oni sami, ju vraj milujú. Inak by ju robiť ani náhodou nemohli.

Nie je to práca pre každého

Joe Harrison, je paparazzi fotografom 20 rokov. Jeho dennou rutinou je navštevovať miesta, kde sa pohybujú slávni. Štvrte, v ktorých bývajú hollywoodske hviezdy, sú jeho druhým domovom.  Avšak on všetok čas, trávi ukrytý vo svojom luxusnom športiaku. 

”V aute som denne aj viac ako 18 hodín. Vždy si musím zabezpečiť obed, večeru, dostatok kávy a všetkého, čo by som mohol potrebovať. To, čo sa snažím zachytiť, sú hviezdy pri bežných aktivitách. Preto si nemôžem dovoliť, odísť z miesta ani za sekundu. A aj keď som pod neustálym tlakom, nemenil by som. Kde inde by ste dokázali za jediný dobrý záber dostať 5000 eur? Nemám rodinu, takže pre mňa je toto naozaj práca snov. A za tých pár vulgarizmov, mi tie peniaze stoja,” hovorí Joe.

Známe tváre nakrúca a fotí pri bežných aktivitách. Ako cvičia na ulici, tankujú, alebo posedávajú v kaviarni. Svoje objekty si, ale vždy dôsledne vyberá. Niektoré celebrity, sú totiž oveľa ”cennejšie” ako iné. Jednoducho za ne periodiká viac platia. 

Prečítajte si: Z bodyguardov milenci: Beyoncé aj Heidi Klum podľahli čaru týchto urastených svalovcov!

Za ”Á - čkové” celebrity sa platí najlepšie

Angelina Jolie, Jennifer Aniston, Bruce Willis, Victoria Beckham, či Jennifer Lopez. To všetko sú mená, kvôli ktorým neváha Joe stráviť v aute aj viac ako 24 hodín. Vie totiž, že sa mu to opaltí.

Za ”Áčkové” celebrity sa platí najlepšie. Len pri nich musíte byť veľmi trpezlivý. Dávajú si totiž pozor, na každý jeden krok na verejnosti. Jediný moment, kedy ich môžete zastihnúť nepripravených, je práve za bránami ich vlastného domu. Musíte sa im doslova dostať pod kožu,” konštatuje Joe.

Na nadávky si už vraj zvykol a vôbec ich nerieši. Dokonca, ak ho celebrita nejako napadne, nepovažuje to vôbec za problém. Práve naopak. Za fotky nahnevanej hviezdy, sa totiž platí oveľa viac. Nuž tento muž, v tom má evidentne jasno.

A čo vy? Chceli by ste si vyskúšať takýto job? Priznáme sa, že my veru nie.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus