Presunúť na hlavný obsah

10 tajomstiev, v ktorých spočíva krása ženy: Objavte s nami najnovšie beauty esencie

Krása

Málokto si uvedomuje, že skutočná krása ženy spočíva v jej prirodzenosti a nie v umení pretvoriť sa na iný obrázok. Odhaľte s nami tajomstvo krásnej pleti.

1. Nepodceňovať starostlivosť o pleť vo svojom veku

O pleť sa treba starať v každom veku, závisí to od životosprávy, ale aj genetiky, akú žena získala. Žena, ktorá má po dvadsaťpäťke, by mala pleť viac hydratovať, regenerovať a venovať jej väčšiu pozornosť.

Prečítajte si: Štyri dôvody, pre ktoré by ste mali zmeniť prístup k pleti: Takto si oddialite čas starnutia

2. Čistá pleť je základ

Pokiaľ môžete, odporúčame navštevovať kozmetičku raz mesačne. Samozrejme, domáca starostlivosť je rovnako dôležitá a pleť by ste mali čistiť minimálne dvakrát za deň, a to ráno pred aplikovaním make-upu a večer pred spaním.

3. Hydratácia

Veľmi dôležité je pleť hydratovať. Po tom, ako prirodzene starneme, pleť stráca kolagén a svoju pružnosť. Prísun vitamínov a minerálov je preto na nezaplatenie. 

4. Spevnená pokožka bez celulitídy

O tom, že aj štíhle ženy majú sklony k celulitíde, sme sa už viackrát presvedčili. Preto je dôležité, starať sa o pokožku – pravidelný pohyb, zdravá strava a v kombinácii s nimi môžete používať aj rôzne krémy. 

5. Okolie očí je najdôležitejšie

Okolie očí veľa prezradí o našom živote a tiež o starostiach. Aplikácia séra, ale aj očných krémov je preto nevyhnutná. Tie s prírodnými zložkami, alebo so zložkami, ktoré sa nachádzajú aj v našej pleti, majú doslova blahodarné účinky.

6. Regenerácia pomocou peelingu

Každú pleť treba mierne prekrviť a rozjasniť ju prirodzeným spôsobom. Peeling je tou najlepšou voľbou, no ženy, ktoré majú viac viditeľné žilky, by sa mu mali vyhnúť. Takisto tie, ktoré majú sklon k akné.

7. Olej má upokojujúce účinky na vaše telo

Suchý olej je doslova niečo úžasné. Na tele (obzvlášť v tomto období), vytvára naozaj hodvábny efekt a dodá pokožke žiaru.

8. Make-up nie je take zlý ako si myslíte

Dokáže totiž ochrániť pred nečistotami a mestským ovzduším. Alternatívou je ľahký BB cream alebo minerálny  púdrový make-up.

Mohlo by vás zaujímať: Ružovkasté odtiene sú novým trendom v líčení: Inšpirujte sa týmito letnými lookmi a zažiarte!

9. Pleť treba nechať oddýchnuť

Každá pleť potrebuje oddych. Dajte aj vašej pleti “dni voľna” a pokiaľ nemusíte, neaplikujte na ňu nič. Rovnako by ste doma nemali chodiť nalíčené.

10. Čím spokojnejšia budete s kozmetikou, tým viac si to budete užívať

Každej žene sedí niečo úplne iné a takisto trvá nejaký ten čas, kým si nájde takú kozmetiku, ktorá jej vyhovuje. Samy však zistíte, že keď si nájdete svoje “must-have”, starostlivosť o pleť a o telo vás bude baviť.

My v redakcii milujeme objavovať a skúšať novú kozmetiku. Preto sme dali pre vás najnovšie dokopy pár beauty produktov, niektoré s nádychom prírody, ktorými budete telo doslova hýčkať.

1. Korres (Profimed.cz), 2. Mary-Kay, 3. Stibio, 4. Nuxe, 5. Avon, 6. Yves Rocher, 7. L’Oréal, 8. Douglas, 9. Hermés, 10. L’Occitane 

- Najčítanejšie -