VIDEO: Z Bratislavy sa presťahovala rovno na Bali: Atraktívna cestovateľka Mimi prezradila, čo ju k tomu viedlo

Bratislavčanka Mimi je známa pod menom Mimi Candi Pelikán a ľudia ju milujú hlavne kvôli jej cestovateľským aktivitám a životu, ktorý vedie na Bali.

Zdroj: Ján Zemiar

Len pred pár dňami sme mali na akcii spojenej s chutnou kokosovou vodou možnosť vyspovedať vášnivú cestovateľku a zároveň ambasádorku projektu Mimi a vďaka nej zistiť, ako sa žije na Bali a čo všetko tento zaujímavý ostrov ponúka.

FEMINITY TV: Rozhovor s Mimi Candi Pelikán o cestovaní po svete, Bali a o tom, čomu sa venuje

Inšpirujte sa aj: Cestovateľka Jana si užíva krásy Albánska: Aj pre toto sa rozhodla stráviť svoj život v tejto očarujúcej krajine

Mimi stihla do dnešného dňa precestovať už 49 krajín a to, že si cestovanie užíva, je vidieť hlavne na jej súkromnom profile, na ktorom zdieľa svoje zážitky z ciest. Nás samozrejme zaujímalo, ktorá krajina ju najviac dostala a prečo. "Určite ma dostala Indonézia, ostrov Bali a preto tam momentálne bývam. Napriek tomu je toľko krásnych kútov sveta, že si neviem nikdy vybrať."

Kvôli tomuto si Mimi vybrala práve Bali

Každý si Bali zamiluje kvôli niečomu inému a samotná Mimi na tomto ostrove miluje práve tieto veci: "Kultúra, ľudia, to, ako dokážeme spolu žiť, príroda, atmosféra a celkovo také to čaro ostrova."

Mimi však necestuje len sama, ale spoločnosť jej už dlhší čas robí jej manžel Fabrizio, ktorý s ňou na Bali žije a aj pracuje. "Momentálne s manželom spravujeme tri reštaurácie a jeden nočný podnik. Okrem toho vyrábam šperky a budujem vlastnú značku oblečenia."

Miesta a veci, ktoré si určite na Bali nenechajte ujsť

Chceli sme, aby nám Mimi, ako "domáca" dala nejaké zaujímavé tipy, na čo s úsmevom odpovedala. "Toho je strašne veľa a veľakrát, keď niekto príde na dva týždne, tak mu urobím taký program, že to ani nestíha. Bali je výborné hlavne preto, že neponúka len dovolenku na pláži, ale aj aktívnu dovolenku. Máme hory, sopky, chrámy, rôzne vodopády a atrakcie pre turistov, ktoré bežne človek nenájde a na Bali to má skĺbené do jedného dovolenkového zážitku."

Prečítajte si: Slow travel je novodobý fenomén: Na týchto magických miestach v našom okolí zastal čas a oplatí sa ich navštíviť

Výnimočné je aj to, že Mimi má po svojom boku Taliana a nás zaujímalo, v čom je teda jej manžel iný v porovnaní s mužmi zo Slovenska. "Môj manžel je síce Talian, ale nie je taký ten typický ´Italiano´ možno aj preto, že nežije v Taliansku. Páči sa mi, že má taký iný, rozhľadený pohľad na svet." My obom prajeme šťastné manželstvo a veľa cestovateľských zážitkov

Foto:
Ján Zemiar, instagram.com/mimipelikan Video: Ján Zemiar, Martin Bublavý
Zdroj:
DD

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba