Presunúť na hlavný obsah

Každá partnerská, či manželská hádka by sa mala držať tohto pravidla: Váš vzťah sa prirodzene zlepší

Partnerské vzťahy

Pravdepodobne ani vy nepatríte k ľuďom, ktorí sa radi hádajú. Občas sa však hádke a konfliktom nevyhnete a preto sa naučte hádať správne.

Ak sa dokážete vo vzťahu hádať správne a s chladnou hlavou, veľa vecí vyriešite oveľa lepšie a hlavne rýchlejšie. Stačí sa sústrediť na nasledujúce pravidlo.

Mohlo by vás zaujímať: Častá chyba, kvôli ktorej sa na dovolenke pohádate s partnerom. Robíte ju aj vy?

Sústreďte sa na hlavnú pointu problému a nikdy sa navzájom hlúpo neurážajte

Pokiaľ vo vašom vzťahu nastane hádka, zabudnite na minulosť a neriešte ďalších sto detailov okolo jedného problému. Hádku tým len zbytočne predĺžite a zamotáte sa v tom všetkom tak, že z jedného problému spravíte začarovaný kruh plný ďalších problémov. Aj keď to možno bude náročné, stopnite sa a sústreďte na jednu vec, ktorú v danom momente potrebujete vyriešiť. Okrem tohto je dobré pamätať si, že hlúpe urážky, narážky, či akékoľvek ponižovanie partnera je tým najhorším, čo môžete spraviť. Len preto, že sa na niekoho hneváte neznamená, že máte právo ho zosmiešňovať, či dokonca urážať.

Niekedy počas hádky povieme veci, ktoré nás môžu neskôr pekne zabolieť a preto tomu nepodľahnite. Snažte sa reagovať s chladnou hlavou, rozmýšľajte nad daným problémom a až potom reagujte. Mnoho konfliktov vyriešite práve týmto spôsobom oveľa jednoduchšie a efektívnejšie. Pokiaľ ste stopercentne presvedčená o tom, že máte pravdu, povedzte to a dodajte argumenty, ktoré to dokazujú. Nerobte cirkus len preto, že sa partner zmýlil, alebo preto, že máte na vec iný názor. Všetci sme len ľudia a robíme chyby, preto to s reakciami nepreháňajte. 

Čítajte aj: Žila som s mužom 7 rokov a celý čas ma nepožiadal o ruku: Stačila jedna správa a dnes mám rodinu

Niekedy je naozaj lepšie vedieť sa ospravedlniť, ako donekonečna vyčítať niečo, čo možno v konečnom dôsledku nie je až také katastrofálne. Jeden z vás tú hádku ukončiť musí a občas to môžete byť aj vy. Neurobí to z vás slabšieho človeka, ale človeka, ktorý vie povedať prepáč a je ľudský. Hlavne si zapamätajte, že láska a vzťah je oveľa viac a stojí vám za to, aby ste o neho bojovali a nevzdali to kvôli nedorozumeniam. Konflitky rieši veľa párov, ale len niektorí z nich ich riešia rozumne a s chladnou hlavou.

Hádate sa s vaším partnerom/partnerkou často?

spolu hlasovalo 132 ľudí

áno
75
nie
57

- Najčítanejšie -