5 vecí, ktoré na mužovi nikdy nemeňte: Držte sa našich zásad a zaručene si ho udržíte pri sebe

Poznáte to, na svet sa zrazu pozeráte cez ružové okuliare, cítite povestné motýliky v bruchu, všetko sa vám zdá akési krajšie a v hlave máte len jeho. Diagnóza je jasná. Láska. Jednoducho ste sa zamilovali. No čo robiť, keď prvotná eufória pominie a vy zistíte, že váš ”pán Božský” v skutočnosti až taký božský nie je?

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

V každom prípade hlavne nepanikárte. Je to úplne normálne. ”Fáza zamilovanosti trvá približne 9 mesiacov. Zhruba po tomto čase si začíname všímať na partnerovi aj jeho menej pozitívne vlastnosti,” vysvetľuje klinický psychológ Mgr. Martin Miler. Aj keď práve v danom momente máte tendencie pokúšať sa svojho milovaného meniť, podľa vlastných predstáv, rozhodne to nerobte.

Týchto 5 vecí by ste mali na partnerovi rešpektovať:

1. Osobnosť a štýl

Keď ste sa spoznali, smiali ste sa na jeho vtipoch aj keď sa vám nezdali vtipné? Obdivovali ste jeho štýl obliekania napriek tomu, že ste si v duchu hovorili, že príde čas, kedy mu kompletne zmeníte šatník? Tak a teraz sa nadýchnite a rýchlo na to zabudnite. ”Muž by v tomto prípade mohol nadobudnúť pocit, že ste vždy milovali len predstavu o ňom, no nie jeho samého,” dodáva Mgr. Martin Miler, klinický psychológ. A práve toto je často začiatok konca. 

2. Kategória kamaráti

Alfou a omegou toho, aby bol váš vťah ideálny je, že budete rešpektovať jeho kamarátov. Hoci sa vám to môže zdať absurdné, práve na tomto stroskotá viac ako polovica vzťahov. Pre mužov sú priateľstvá špeciálnou kategóriou. Na svojich kamarátoch si zakladajú a nedajú na nich dopustiť. Takže, ak budete najbližšie komentovať jeho vo vašich očiach neschopného najlepšieho kamoša, zakusnite si radšej do jazyka. 

3. Záľuby a voľný čas

Nepáči sa vám, že si chce ísť večer po práci zahrať futbal, skočiť do fitka, či na pivo s kamarátmi? Hoci ste to na začiatku tolerovali, zrazu sa vám zdá že by mal viac času venovať vám. Najhoršie, čo však môžete urobiť je brániť mužovi robiť to, čo má rád. Musíte si uvedomiť, že každý z vás potrebuje aj čas pre seba. 

4. Jeho kariéra

Zdá sa vám, že v práci trávi príliš veľa času? Mal by menej cestovať na služobné cesty, no zarábať viac? Stále máte voči jeho kariére nejaké výhrady? Veľmi rýchlo svoj postoj prehodnoťte. Každý muž potrebuje po svojom boku partnerku, ktorá ho bude podporovať a bude mu oporou. A platí to vo všetkom.

5. Sny a ciele

Zdajú sa vám jeho vízie do budúcnosti nereálne? Nesúhlasíte s jeho predstavou o ďalšom smerovaní? V tom prípade by ste sa mali zamyslieť skôr nad tým, či ste naozaj našli toho pravého. Nikdy by ste totiž sen toho, koho skutočne ľúbite, nemali chcieť zásadne meniť. Skôr by ste mu ho mali pomôcť splniť. 

Ten kto naozaj miluje, nepotrebuje partnera pretvárať. A práve to je pravdepodobne kľúč ku šťastiu a dôkaz, že naozaj milujete.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba