Presunúť na hlavný obsah

Krásna mamina a fitneska Denisa Lipovská vám poradí: Ako schudnúť bez drastickej diéty?

Feminity

Dokonalé telo na počkanie. Všetky po ňom túžime. No a najlepšie by bolo, ak by sme ho dosiahli v krátkom čase a bez námahy. Hoci to nebude mávnutím čarovného prútika, s cennými radami známej fitnesky Denisy Lipovskej, sa váš sen o perfektnej postave môže stať realitou.

Milovníčka zdravého životného štýlu, mamina a fitneska Denisa Lipovská dobre vie, čo je základom toho, aby sa ručička na vašej váhe posunula smerom nadol. Stačí si osvojiť pár zásad a verte nám, že to hravo zvládnete. Dokonca aj bez väčšieho trápenia.

Základom sú dobré stravovacie návyky

Chudnutie má vždy jeden spoločný menovateľ. Stravovacie návyky. A buďme k sebe úprimné, práve tie má väčšina z nás veľmi zlé. Buď jeme úplne všetko, nechceme sa obmedzovať a potom sa to párkrát do týždňa snažíme vynahradiť si cvičením. Alebo naopak držíme striktnú diétu, nič si nedoprajeme a jedného dňa to nevydržíme, vrátime sa k pôvodnému životnému štýlu. No a dokonalý "jojo" efekt je na svete. Ani jedno však nie je správna cesta. ”Veľmi dôležité je, aby ste pre seba našli vhodnú, zdravú, ľahko stráviteľnú, chutnú stravu, ktorú nebudete volať diéta, ale moje nové zdravé stravovanie. Jedine tak je to možné udržať dlhodobo a urobiť veľké zmeny vo svojom živote a určite aj so svojim telom,” hovorí fitness trénerka Denisa Lipovská.  

Strašiak menom cukor

Samozrejme však existujú potraviny, ktorým by sme sa vo svojom jedálničku mali určite vyhnúť. ”Myslím že dnes je všetkým jasné, že najväčší strašiak už dávno nie sú tuky v potravinách, ale cukor. Pridávaný do spracovaných jedál, polotovarov, potravín, často ako konzervant. Takže treba v prvom rade zapojiť zdravý rozum. Nech si teraz každý napíše na papier, čo sú podľa neho zlé, škodlivé potraviny a z 99% to bude správne,” vysvetľuje fineska.

Jedzte do poloplna

Pomôcť ku krajšej postave vám môžu aj malé porcie jedál. ”Základom úspechu je jesť vždy len do poloplna. Potom sa prejdite po izbe, sadnite si a zistíte, že už hladný ani nie ste.” Ak ste, tak s najväčšou pravdepodobnosťou už skutočne jete len nad svoj limit. Práve vtedy priberáte. 

Bez cvičenia to nepôjde

Či chcete alebo nie, bez pohybu to jednoducho nejde. Ale každá fyzická aktivita, ktorú robíte, by vás mala tešiť. Vtedy to má najväčší význam. ”Ak vás bavia skupinové ”hopsačky” alebo behanie či korčule, určite to nevyjde navnivoč. Avšak na tvarovanie postavy, spevnenie svalstva, ale aj zdravý spôsob redukcie váhy, sa fitko podľa mňa vynechať nedá,” hovorí Denisa.

Nezabúdajte však na jedno: ”Krása ženy nie je daná veľkosťou oblečenia, ale pocitom. Poznám nejednu ženu, ktorej váha nie je ani zďaleka tabuľková, ale cvičí, zdravo sa stravuje a cíti sa skvele. Ak je žena šťastná a spokojná, vtedy je krásna,” dodáva.

- Najčítanejšie -