Presunúť na hlavný obsah

Hairstylistka a odborníčka vo vlasovej starostlivosti vám prezradí výhody pri farbení vlasov s organickými farbami

Krása

Chemické farby v sebe obsahujú množstvo škodlivých látok, ktoré sa dostávajú do vášho tela. Na scénu preto prišla ich „zdravšia“ a šetrnejšia verzia prírodných farieb na vlasy, ktorá si vás zaručene získa.

Profesionálna hairstylistka Dominika Bujdáková zo salónu krásy Xoxo Body & Mind nám odpovedala na otázky týkajúce sa farbenia vlasov prírodnými farbami. Prečítajte si rozhovor s odborníčkou v starostlivosti o vlasy a dozviete sa viac o vplyve prírodných farieb na vašu štruktúru vlasov.

Mohlo by vás zaujímať: Štyri dôvody, pre ktoré by ste mali zmeniť prístup k pleti: Takto si oddialite čas starnutia

V čom je farbenie organickými farbami iné, lepšie? 

Cez pokožku a sliznice sa do tela dostáva veľké množstvo látok. Klienti sú vystavení škodlivým látkam v chemických farbách pri každej návšteve, avšak kaderníci celé dni, keďže sa dotýkajú rukami a dýchajú jednotlivé výpary. Je preto dôležité vyberať šetrné farby.

Čisté organické oleje

Prémiové farby na vlasy sú vyživujúce a obohatené o čisté organické oleje: arganový olej a olej zo semien lúčnice bielej, s výnimočným antioxidačnými a hydratačnými vlastnosťami. Nové zloženie dodáva vlasom jemný a žiarivý rozmer, plný prírodných farieb, lesk a dlhotrvajúcu intenzitu s perfektným krytím šedín. Úplne bez obsahu amoniaku, PPD a rezorcinolu, farby posilňujú vlasy vďaka hĺbkovej výžive vlasov počas farbenia, reštrukturalizujú ich z vnútra a obaľujú ich ochrannou vrstvou zvonka. Pre extra dlhú životnosť a stálosť farby, zdravý vzhľad vlasov a oslnivý lesk.

Prémiové farby na vlasy Gold

Majú jasný koncept: Inovatívne farby s exkluzívne vybranými zložkami pre maximálnu starostlivosť a účinok. Kompletne bez obsahu amoniaku, PPD, rezorcinolu a parabénov, farby posilňujú vlasy vďaka hĺbkovej výžive vlasov počas farbenia. Toto je naša voľba.

REZORCINOL

Rezorcinol je chemická zlúčenina, ktorá vo farbách na vlasy môže spôsobiť  podráždenie pokožky a očí a precitlivenosť pokožky. Vo vyšších dávkach môže byť toxický a narušiť funkciu centrálneho nervového systému a viesť k respiračným problémom. Preukázalo sa aj narušenie činnosti endokrinného systému, zvlášť štítnej žľazy.

PPD

PPD je alergén. Táto chemická zložka v prípade použitia vo farbách môže spôsobiť dermatitídu (svrbenie pokožky). V ťažkých prípadoch môže spôsobiť začervenanie a opuchnutie pokožky hlavy a tváre. Očné viečka sa úplne zavrú z dôvodu opuchu a alergická reakcia sa môže rozširovať ďalej. Ťažké reakcie na PPD môžu mať za následok kontaktnú žihľavku (povrchové sfarbenie kože a svetlý opuch pokožky) a anafylaxiu (kožná vyrážka).

AMONIAK

Amoniak je plyn. Je bezfarebný a má výrazný zápach. Používanie amoniaku vo farbách a v kaderníckych salónoch dostáva profesionálov v salóne a klientov do vážneho rizika dlhodobého poškodenia zdravia. Vystavenie sa amoniaku môže spôsobiť množstvo vážnych zdravotných problémov. V prípade vdýchnutia irituje a páli oči, hrdlo a nos, a vo vyšších koncentráciách môže vyvolať záchvaty kašľa a dusenia.

PARABÉNY

Parabény, človekom vytvorené chemické konzervanty, sú používané v širokej škále produktov osobnej starostlivosti a v potravinách ako prevencia pred množením baktérií. Tieto chemikálie narúšajúce endokrinný systém  a môžu byť absorbované cez pokožku, krv a tráviaci systém.

Problémy s estrogénom

Jedným z hlavných nebezpečenstiev, uvádzaný dermatológmi a kožnými špecialistami, je ich schopnosť napodobniť estrogén v ľudskom tele a spôsobiť tým prebytok tohto hormónu. Tým, že hormóny hrajú podstatnú úlohu v tele stimuláciou rôznych biologických procesov, chemikálie, ktoré dokážu napodobniť hormóny tak môžu viesť k výraznému množstvu problémov a bolesti z vnútorných zápalov. V takomto prípade človek začne priberať na váhe, zadržiava v tele tekutiny a dlhodobý  vplyv môže viesť až k rakovine. Problémy s estrogénom vyvolané parabénmi sú extrémne škodlivé pre tehotné a dojčiace ženy, a ženy, ktoré majú problémy s výkyvom  hormónov.

Čo obsahujú tieto farby?

ARGANOVÝ OLEJ

Argania Spinosa, známy aj ako marocké „železné“ drevo, je kôrovitý, trochu tŕnistý, vždyzelený strom, rastúci na vápenatých, polo - púštnych pôdach juhozápadného Maroka (oblasť Sousse)
Arganový olej ma regeneračné účinky a reguluje hydratáciu. Obsah mastných kyselín revitalizuje vlasy, arganový olej dodáva vlasom lesk, obnovuje prirodzenú jemnosť a hodvábny pocit vo vlasoch.

OLEJ ZO SEMIEN LÚČNICE BIELEJ

Olej lúčnice bielej sa získava zo semien z hospodárskej lúčnice bielej (limanthes alba), jednoročnej rastliny kvitnúcej v zime v severozápadnej pacifickej oblasti Spojených štátov.
Olej lúčnice bielej obsahuje viac ako 98% mastných kyselín s dlhým reťazcom a má vyššiu kvalitu hladiny triglyceridov oproti iným rastlinným olejom. Má výborné hydratačné vlastnosti a dodáva vlasom lesk.

ALFA-BISABOLOL

Alfa – bisabolol je základným princípom kamiliek, známym pre ochranu pokožky pred rôznymi druhmi každodenného stresu. Vďaka svojim ukľudňujúcim vlastnostiam zlepšuje komfort počas farbenia.

VČELÍ VOSK

Včelí vosk je vylučovaný včelami robotnicami používaný pri stavbe medových plástov. Na extrakciu včelieho vosku sa plásty rozpustia v horúcej vode a surový vosk sa odstredí z povrchu. Včelí vosk má schopnosť vytvoriť bariéru na pokožke, ktorá prepožičiava skvelý zmäkčujúci a zjemňujúci efekt na pokožku hlavy.

Inšpirujte sa: Celulitída je na stehnách viac viditeľná ako si myslíte: Odborníčka prezradila, ako ju potlačiť o niekoľko stupňov

Majú dostatočné krycie schopnosti?

Áno farby poskytujú perfektné krytie či už šedivých vlasov, tak isto  je možné s nimi dosiahnuť širokú škálu farebných a módnych odtieňov, od najsvetlejších blond, popolavých, béžových, medených, červených, mahagónových, fialových hnedých atď. 

Ako často si môžeme týmito farbami farbiť vlasy?

Záleží od vlasov, ako často sa farba vymýva/odrastá. Čiže odporúčaná doba je 4-6 týždňov ako pri klasických farbách. 

Hairstylistka Dominika Bujdáková zo salónu Xoxo Body & Mind

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus