Ako nájsť "pána Božského": Stačí sa držať týchto bodov a o chvíľu nebudete vedieť, čo je to byť single

Všetky ženy majú niečo spoločné. Túžia po láske. A je jedno, či majú dvanásť, dvadsať, alebo päťdesiat. Neraz sa však vo svojich predstavách o ideálnom chlapovi zacyklia natoľko, že sú nešťastné a samy. Ako sa z tohto začarovaného kruhu dostať?

Zdroj: Profimedia

Ak sa pozriem okolo seba vyzerá to, že byť single je novým trendom súčasnosti. Moje kamošky, ktoré sú mladé, úspešné si nevedia nájsť partnera a generácia žien vo veku mojej mamy sa rozvádza. Napriek tomu, všetky spája jeden spoločný menovateľ. Nechcú byť samy. 

Naučte sa žiť sama so sebou

Práve to je podľa odborníkov kameň úrazu. ”Častokrát ženy nevedia žiť samy so sebou, no napriek tomu, chcú mať po boku milujúceho partnera. Idú z jedného nefunkčného vzťahu do druhého a v podstate je to pre ne istá zóna komfortu,” vysvetľuje Mgr. Martin Miler, klinický psychológ. V ideálnom svete by sme po každom rozchode mali zostať aspoň rok bez partnera. To je presne obdobie, aké žena potrebuje, aby sa vnútorne vyrovnala so životnou zmenou. Lebo hoci sa častokrát navonok tvárime, že sme dva mesiace po rozchode absolútne v poriadku a šťastné, väčšinou klameme nielen okolie ale aj seba.

Užívajte si bežné okamihy plnými dúškami

Tento čas by ste mali venovať veciam, ktoré milujete. Spomínate si na film s Juliou Roberts - ”Jedz, modli sa a miluj”? Tak toto je dokonalý modelový príklad. Stretávajte sa s kamoškami, cestujte, ochutnávajte nové jedlá, choďte s kolegami na pohár vína, prečítajte si knihu, doprajte si masáž a nechajte sa zlákať novými výzvami. Bežný stereotyp, ku ktorému vo vzťahoch väčšinou skĺzneme, nás často drží spútané na jednom mieste a neposúva dopredu. Tu naozaj platí, že ak je žena vnútorne skutočne šťastná, navonok pôsobí oveľa príťažlivejšie. 

Zdravá sebaláska je kľúčová

Najmä však nezabúdajte mať rada sama seba. ”Zdravá sebaláska je podstatným elementom na to, aby sme boli schopní milovať niekoho iného,” vysvetľuje Miler. Dokonca aj na svoje slabé stránky by sme mali byť hrdé. Všetko aj to zlé, čo sa nám stane, v nás podporuje osobnostný rast. Na to netreba zabúdať. Najlepšie to vystihol uznávaný americký psychológ Leon F. Seltzer: ”Najkrajší dar, ktorý môžete dať sebe samej je bezpodmienečná láska. Je teda vaša sebaláska zdravá natoľko, aby sa pohla smerom k druhým?”

Asi na tom niečo pravdy bude, čo poviete?

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba