Plus size modelky: Nový fenomén dáva priestor vyniknúť ženám, ktoré sú na svoje krivky patrične hrdé

Kypré tvary a nejaké kilá navyše. Pri pohľade na tieto ženy by vám azda ani len nenapadlo, že sa pozeráte na sebavedomé modelky. No ony dokazujú, že krivky môžu byť sexi!

Úspešné plus size modelky

Úspešné plus size modelky

Zdroj: instagram.com/chloemarshall01, instagram.com/taralynn, SITA

Na módnu scénu prichádza nový fenomén nazývaný plus size modeling. Tento trend dáva príležitosť ukázať sa vo svete módy ženám, ktoré sú ako sa hovorí - krv a mlieko. Také aké boli v 60. rokoch 20. storočia považované za sexsymboly. Ako napríklad Marilyn Monroe. Zo súčasnosti sú to modelky Ashley Graham, Chloe Marshall, či Tara Lynn. Ide o ženy, ktoré sú spokojné samy so sebou a nechcú držať prísne diéty, aby dosiahli veľkosť oblečenia 34.

Ashley Graham

Krásna plus size modelka sa stala vzorom nielen pre množstvo baculiek, ale aj múzou svetových dizajnérov. Tí ju obsadzujú čoraž častejšie do veľkých kampaní. Ashley v módnom priemysle, prerazila aj bez drastických diét a premeny svojho tela. 

Chloe Marshall

Hoci má táto žena nejaké to kilo navyše, rozhodne si z toho ťažkú hlavu nerobí. Vyžaruje z nej sebavedomie, elegancia, grácia a vďaka tomu vyzerá naozaj sexi. Dnes patrí medzi najúspešnejšie plus size modelky a o ponuky na fotenia nemá ani náhodou núdzu. 

Tara Lynn

Očarujúca kráska s tvárou anjela dobýja svet módy. Objavuje sa v reklamách, na titulkách najprestížnejších magazínov a hlása, že svoje telo má každá žena milovať. Tvrdí, že žena nemusí byť vysoká a štíhla, aby ju považovali za krásnu. A ona sama je toho dôkazom.  

Snahou plus size modelingu je postupné stieranie verejnej mienky o umelo vytvorenej dokonalej kráse, nazývanej konfekcia číslo 34 - 36. Dnes fenomén plnoštíhlych modeliek pomaly preráža do spoločnosti. Mnohé ženy vítajú zmenu vychudnutých slečien z mól, ktoré na reklamných pútačoch módnych domov a značiek striedajú práve modelky s tvarmi. 

Foto:
instagram.com/chloemarshall01, instagram.com/taralynn, SITA, Profimedia
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba