Vancouver Fashion Week SS 2018: Avantgarda, ekosystém či kočovná tradícia prevtelená do módy

Jedna z najväčších módnych šou v Severnej Amerike predstaví viac než 80 dizajnérov z 20 krajín sveta. Tešiť sa môžete na módne trendy ostrieľanejších, ale aj celkom nových módnych návrhárov.

Jej Hadasa je vyjadrenie zložitosti kultúrneho dedičstva, prevtelené do modernej, zdravej a nadčasovej elegantnej módy

Jej Hadasa je vyjadrenie zložitosti kultúrneho dedičstva, prevtelené do modernej, zdravej a nadčasovej elegantnej módy

Zdroj: hadasastudio.com

ALEX S.YU

Módny návrhár, ktorý sa na VFW predstaví už po piatykrát, nie je teda žiadnym nováčikom. Podľa vlastných slov vytvára odevy, ktoré sú hranicou medzi realitou a fantáziou. Inšpiráciou sú pre neho šťastné emócie z detstva, nostalgia, túlavosť, či umenie grafického dizajnu, ktoré vyjadruje v rôznych strihoch, tkanivách, farbách, vzoroch. O jeho šikovnosti svedčí aj fakt, že jeho kolekcie sa predávajú v obchodoch po celom svete. 

GHREN

Janine McAughren, zakladateľka módnej značky Ghren začínala šiť už ako malá so svojou matkou a dnes navrhuje etické a elegantné oblečenie pre ženy, ktoré sú ekovedomé. Kombinuje estetickú orientáciu západného pobrežia s tradičnými prírodnými metódami tlače a tradičnými japonskými technikami Shibori. Konkrétne táto kolekia je inšpirovaná plynulosťou oceánu. 

Mohlo by vás zaujímať: Vancouver Fashion Week inak, ako doteraz: Na móle sa predstaví 80 dizajnérov z viac ako 20-tich krajín sveta 

HADASA

Guatemalská módna luxusná značka, ktorej zakladateľka Cesia Kerem Ramos zahrnula do svojej filozofie dedičstvo po rodičoch v podobe svojich koreňov, nostalgie, výchovy, kultúry. Jej Hadasa je vyjadrenie zložitosti kultúrneho dedičstva, prevtelené do modernej, zdravej a nadčasovej elegantnej módy. Toto bude jej prvé vystúpenie na Vencouver fashion week 2018. 

NVI

Ivonne Diaz de Sandi je mexická módna návrhárka a biznismenka, ktorá má roky skúseností v módnom priemysle aj na medzinárodných trhoch. Jej značka NVI  inšpiruje ženy k odvahe, aby dosiahli svoje sny, ukázali vďačnosť, vyjadrili svoju osobnosť, ukázali svetu svoju vnútornú krásu, maximalizovanú tou vonkajšou. Tiež sa snaží odovzdať posolstvo  posvätnosti ženám, ktoré chcú byť ekonomicky a emocionálne nezávislé. 

Čítajte tiež: Výnimočné slovenské zastúpenie v New Yorku: Slovak Fashion Night 2017 predstaví Slovensko vo veľkom štýle 

PORT ZIENNA

Zakladateľka Port Zienny, Francesca Canepa, pôvodom z Peru pracovala pre také zvučné mená ako Oscar de la Renta, J.Mendel. Dokonca navrhla výšivky pre Burberry, spolupracovala so značkami Tom Ford, Carolina Herrera a Monique Lhuillier. Francesca sa svojou značkou snaží pomôcť malým peruánskym komunitám tým, že im poskytuje bezpečnú prácu a dobré pracovné podmienky. Port Zienna dbá na ekológiu aj čo sa týka výrobného procesu. 

RABIA DASTGIR

Zakladateľka tejto módnej značky pochádza z Pakistanu a svoju lásku k domovine a záujem o kočovné tradície a remeslá v Pakistane sa rozhodla vyjadrovať prostredníctvom módy. Začala podporovať kočovné techniky a vyšívacie techniky v celom Pakistane. Bola neústupná pri vytváraní systému, ktorý pomohol chudobným vidieckym ženám v Pakistane, aby sa stali sebestačnými a vzdelanými tým, že zabezpečia riadne vzdelávanie. Na VFW 2018 predstaví túto svoju myšlienku v globálnom meradle. 

Neprehliadnite: Najlepší štýl ulíc z týždňa módy v Kodani: Copenhagen Fashion Week 2017 priniesol množstvo inšpirácie!

TIELER JAMES

Tieler James je už dnes medzinárodne uznávaný dizajnér, ktorý v sebe objavil vášeň pre módu a začala používať šijací stroj už ako 5-ročný. Prvé oblečenie navrhol v siedmich rokoch. Na svetových módnych mólach nie je teda žiadnym nováčikom a dnes navrhuje aj kostýmy pre divadlo a najnovšie sa na jeho módne kreácie môžeme tešiť aj na týždni módy vo Vencouri.  Toto je malá ukážka...

Foto:
hadasastudio.com, alexsyu.com, ghren.ca, nvistore.com, portzienna.com, rabiadastgir.com, tielerjames.com
Zdroj:
MG

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba