Ak vás trápia tieto príznaky, očakávajte menopauzu

Signály menopauzy sa začínajú prejavovať niekoľko mesiacov či rokov pred tým, než sa cyklus u ženy zastaví. Niektoré ženy pociťujú tieto signály intenzívnejšie, tie šťastnejšie menej či takmer vôbec. V každom prípade je to pre telo veľká zmena, preto sa vopred zoznámte s príznakmi menopauzy a s tým, ako ich môžete zmierniť.

Príznaky blížiacej sa menopauzy

Príznaky blížiacej sa menopauzy

Zdroj: pixbay.com

Aké príznaky môžete očakávať?

  1. Návaly tepla. Telo zaleje teplo, tvár aj krk môže očervenieť a objavuje sa aj potenie. Návaly môžu trvať až 10 minút a vyskytnúť sa niekoľkokrát denne, navyše sú dosť nepríjemné.
  2. Nepravidelný cyklus. Môže sa predĺžiť alebo skrátiť, niekedy sa náhle skončí. Ak sa nevráti minimálne rok, ide o menopauzu.
  3. Problémy so spánkom. Ženy v tomto období sa zobúdzajú skoro ráno a večer majú ťažkosti so zaspávaním. Návaly tepla nedovolia spať v noci kvalitne, preto je častá aj neustála únava.
  4. Bolesti hlavy. Spájajú sa s hormonálnou nerovnováhou a môžu byť naozaj nepríjemné.
    Náladovosť. Hormonálne zmeny ovplyvňujú aj náladu, preto sa často mení. Pridáva sa nervozita, podráždenosť, úzkosť až depresie.
  5. Problémy s pamäťou. Spôsobuje ich nízka hladina estrogénu spoločne so zvýšeným stresom.
  6. Problémy s pokožkou a vlasmi. Znížená tvorba estrogénu môže spôsobiť aj vypadávanie vlasov, pokožka stráca elasticitu a je suchšia.
  7. Tráviace problémy. Takisto sú zapríčinené hormonálnou nerovnováhou, ktorá spôsobuje nadmernú plynatosť, kŕče a nevoľnosť. Môže to vyriešiť zmena stravy, v ktorej bude dominovať zdravé jedlo.

Ako si príznakmi menopauzy poradiť?

Všetky tieto príznaky sa dajú tlmiť rôznymi spôsobmi. Či už ide o predčasnú menopauzu alebo očakávaný nástup menopauzy, skúste najskôr zmierniť príznaky pomocou výživových doplnkov. Toto obdobie vám pomôžu prekonať napríklad tablety Feminox, ktoré vďaka obsahu koncentrovaných rastlinných výťažkov vyrovnávajú hladinu hormónov. Ak sú tieto príznaky aj naďalej príliš silné a zasahujú do života viac, ako by mali, zájdite sa poradiť s vaším lekárom.

Ak chcete vedieť viac, prečítajte si na webe Feminox.sk informácie o tom, ako tento prípravok funguje. Na blogu Feminox a ich facebookovej stránke nájdete užitočné rady, bez ktorých sa počas menopauzy rozhodne nezaobídete.

-Reklamná správa-

 

Foto:
pixbay.com
Zdroj:
PR článok

Vysetrenie.sk

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba