Presunúť na hlavný obsah

Interiér s nádychom francúzskej elegancie: Môžete si ju vytvoriť aj vďaka správne zvoleným detailom!

Bývanie

Prinášame vám tipy, ako si zariadiť príbytok v štýle francúzskej elegancie. Táto zmena vás poteší nielen po vizuálnej stránke, ale aj pocitovo. Veď, kto by nechcel bývať v byte s nádychom Paríža?

Nechajte sa inšpirovať výberom rôznych interiérov, v ktorých dominujú prvky francúzskeho štýlu. Nepotrebujete veľké zmeny či rekonštrukcie, aby ste dosiahli želaný efekt. S malými trikmi si môžete zariadiť váš príbytok v štýle jedinečnej elegancie a dokonca vám to nezaberie ani veľa času. Presvedčte sa sami!

Prečítajte si aj: Bytový dizajnér o trendoch v interiéri: Na čo sa zamerať pri zariaďovaní bytu a akých chýb sa zbytočne nedopustiť?

Do ružova

Parížske byty sú známe svojím moderným prevedením a minimalizmom. Vždy v nich však nájdete roztomilé detaily v podobe nástenných ozdôb, spálňových detailov či živých kvetov. V tomto prípade sa môžete inšpirovať ružovým odtieňom, ktorý nenásilne skrášľuje interiér tejto izby.

Umenie

Francúzi sú veľkými milovníkmi umenia, o čom svedčia aj ich byty. Typickým znakom parížskych príbytkov sú drahé obrazy od známych či menej známych umelcov a tiež rôzne umelecké predmety, ktoré dotvárajú celkovú atmosféru. A túžite po elegantnom interiéri, umenie je tou správnou cestou.

Čierna a biela

Aj keď sú milovníkmi umenia, farieb a rôznorodosti, vedia oceniť aj jednoduchosť v podobe čierno- bielých kombinácií. Táto kúpelňa je dokonalým príkladom toho, ako zladiť čiernu s bielou a pritom zaujať. Túto kúpelňu by sme spokojne mohli označiť, ako prevedenie dokonalosti.

Sušené kvety

Kto nepozná čaro sušených kvetov, nevie čo je dobré. Táto dekorácia dokáže naozajstné zázraky a je len na vás, ako sa ju budete snažiť využiť. Inšpirujte sa týmto jedálenským stolom, ktorý je opäť ukážkou jednoduchosti a krásy. Francúzske byty sú plné sušených kvetov, ktoré dodávajú celému priestoru nádych elegancie.

Mohlo by vás zaujímať: Farby, ktoré by ste mali použiť vo svojom interiéri: Myslite na tieto body, pri zariaďovaní vášho bytu

Ako vo filme

Typickými prvkami francúzskeho štýlu sú aj vane na vyvýšených nožičkách, ktoré poznáme zo starých filmov. Práve tento prvok vytvára nezameniteľnú atmosféru a vy sa budete vo vašej kúpeľni cítiť, ako pravá Parížanka. Verte či nie, ale ak raz vyskúšate túto vaňu, už nikdy nebudete chcieť inú.

Trendy "gýč"

Podobne ako v móde, aj v interiéri sa trendy obmieňajú a z času na čas sa skombinuje klasika s nadčasovosťou. Aj keď niektoré potlače a grafiky môžu pre niekoho pôsobiť ako gýč, pokiaľ ho vhodne skombinujete, dosiahnete jedinečný efekt. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus