Presunúť na hlavný obsah

Moje druhé manželstvo funguje už 17 rokov vďaka jednej zmene: Bez tohto vám láska nevydrží

Partnerské vzťahy

To, že sa učíme najlepšie a najviac z vlastných chýb, je veľkou pravdou. Ja sama som si musela prejsť neúspešným manželstvom a až pri druhom manželovi si konečne uvedomiť niektoré veci, bez ktorých dvaja ľudia nemôžu fungovať.

Vzťahy nie sú ani zďaleka také jednoduché, ako sa nám na začiatku zdá. Časom opadne nadšenie, ružové okuliare, všetky naivné predstavy a príde realita. Život pod jednou strechou a hlavne sľub, ktorý vás "navždy" spojí.

Mohlo by vás zaujímať: Slová, ktoré potrebujú muži počuť od svojich polovičiek: Takto si toho svojho udržíte pri sebe!

Keďže to celé znie nakoniec desivo, veľa ľudí za do manželstva neponáhľa a radšej si vychutnáva život bez záväzkov. Ja som však vždy patrila medzi ženy, ktoré túžili po rodine a celkovo po manželstve. Možno aj z toho dôvodu sme sa s prvým manželom vzali tak skoro. Už po roku ma požiadal o ruku a po dvoch sme mali svadbu. Rok na to prišlo dieťa a všetko bolo dokonalé. Avšak táto dokonalosť netrvala dlhšie ako dva roky. Zistili sme, že sme dosť odlišné povahy a hlavne to, že môj dnes už bývalý manžel miloval vzrušenie a tak si už v krátkom čase našiel novú partnerku. Rozviedli sme sa a ja som zostala sama so synom. Bolo to ťažke, hlavne preto, lebo som si bola istá tým, že som nespravila žiadnu chybu. Vždy som pri ňom stála, starala sa, nikam nechodila a bola stále k dispozícii. Musela som to celé prijať a po nejakom čase som si našla nového partnera, s ktorým to bolo úplne o inom. On bol ten, ktorý sa snažil, dával mi najavo, že mu záleží a hlavne bol skvelým príkladom pre môjho syna.

Vzťah s ex ma poznačil a už som nebola tá, ktorá je stále k dispozícii, ale mala som aj svoje veci a svoj život. To sa môjmu novému partnerovi páčilo. Nikdy si nebol a ani dodnes nie je mnou uplne istý. Kvôli práci často cestujem, denne športujem, chodím von častejšie ako predtým a hlavne nie som v jeho tieni. Sme dvaja rovnocenní ľudia, ktorí sa ľúbia a rešpektujú. Hoci sme sa vzali po niekoľkých mesiacoch, nikdy som o nás nepochybovala. Dnes sme spolu už neuveriteľných 17 rokov a ani jeden z nás by nemenil.

Prečítajte si: Môj muž si na mne všimol túto zmenu: Práve tá bola znakom, že ho už nemilujem

Toto som musela raz a navždy zmeniť

Funguje to hlavne preto, že už nie som stále tou, ktorá sa od rána do večera stará o niekoho pohodlie a je vždy tam, keď ju muž potrebuje. Som opäť žena, ktorá má svoj život, svoju hodnotu a sny. Nič si nezakazujeme a ani sa neobmedzujeme. Mužovi, rovnako ako aj žene musíte dať vždy najavo, že aj bez nich niečo znamenáte a hlavne im dávajte príležitosť na to, aby ste im chýbali. Pretože nič, čo je vám k dispozícií neustále, vás nebude dlho baviť. Nie sú to však žiadne hry, ale istý čas, ktorý si občas vyhraďte iba pre seba. 

- Najčítanejšie -