Moje druhé manželstvo funguje už 17 rokov vďaka jednej zmene: Bez tohto vám láska nevydrží

To, že sa učíme najlepšie a najviac z vlastných chýb, je veľkou pravdou. Ja sama som si musela prejsť neúspešným manželstvom a až pri druhom manželovi si konečne uvedomiť niektoré veci, bez ktorých dvaja ľudia nemôžu fungovať.

Táto zmena bola naozaj potrebná

Táto zmena bola naozaj potrebná

Zdroj: Profimedia

Vzťahy nie sú ani zďaleka také jednoduché, ako sa nám na začiatku zdá. Časom opadne nadšenie, ružové okuliare, všetky naivné predstavy a príde realita. Život pod jednou strechou a hlavne sľub, ktorý vás "navždy" spojí.

Mohlo by vás zaujímať: Slová, ktoré potrebujú muži počuť od svojich polovičiek: Takto si toho svojho udržíte pri sebe!

Keďže to celé znie nakoniec desivo, veľa ľudí za do manželstva neponáhľa a radšej si vychutnáva život bez záväzkov. Ja som však vždy patrila medzi ženy, ktoré túžili po rodine a celkovo po manželstve. Možno aj z toho dôvodu sme sa s prvým manželom vzali tak skoro. Už po roku ma požiadal o ruku a po dvoch sme mali svadbu. Rok na to prišlo dieťa a všetko bolo dokonalé. Avšak táto dokonalosť netrvala dlhšie ako dva roky. Zistili sme, že sme dosť odlišné povahy a hlavne to, že môj dnes už bývalý manžel miloval vzrušenie a tak si už v krátkom čase našiel novú partnerku. Rozviedli sme sa a ja som zostala sama so synom. Bolo to ťažke, hlavne preto, lebo som si bola istá tým, že som nespravila žiadnu chybu. Vždy som pri ňom stála, starala sa, nikam nechodila a bola stále k dispozícii. Musela som to celé prijať a po nejakom čase som si našla nového partnera, s ktorým to bolo úplne o inom. On bol ten, ktorý sa snažil, dával mi najavo, že mu záleží a hlavne bol skvelým príkladom pre môjho syna.

Vzťah s ex ma poznačil a už som nebola tá, ktorá je stále k dispozícii, ale mala som aj svoje veci a svoj život. To sa môjmu novému partnerovi páčilo. Nikdy si nebol a ani dodnes nie je mnou uplne istý. Kvôli práci často cestujem, denne športujem, chodím von častejšie ako predtým a hlavne nie som v jeho tieni. Sme dvaja rovnocenní ľudia, ktorí sa ľúbia a rešpektujú. Hoci sme sa vzali po niekoľkých mesiacoch, nikdy som o nás nepochybovala. Dnes sme spolu už neuveriteľných 17 rokov a ani jeden z nás by nemenil.

Prečítajte si: Môj muž si na mne všimol túto zmenu: Práve tá bola znakom, že ho už nemilujem

Toto som musela raz a navždy zmeniť

Funguje to hlavne preto, že už nie som stále tou, ktorá sa od rána do večera stará o niekoho pohodlie a je vždy tam, keď ju muž potrebuje. Som opäť žena, ktorá má svoj život, svoju hodnotu a sny. Nič si nezakazujeme a ani sa neobmedzujeme. Mužovi, rovnako ako aj žene musíte dať vždy najavo, že aj bez nich niečo znamenáte a hlavne im dávajte príležitosť na to, aby ste im chýbali. Pretože nič, čo je vám k dispozícií neustále, vás nebude dlho baviť. Nie sú to však žiadne hry, ale istý čas, ktorý si občas vyhraďte iba pre seba. 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba