Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Prvý street food s parenými buchtami, kde si prídete na svoje! Predstavujeme vám Buchtáreň

Feminity TV

Prísť so skvelým nápadom vo svete gastronómie a uspieť, si vyžaduje dávku kreativity a dobrého načasovania. To všetko sa podarilo spoluzakladateľovi Buchtárne Tominovi Haklovi, ktorý už roky pracoval v gastre, no vždy túžil po niečom výnimočnom.

Originálny nápad priniesť na trh tradičné parené buchty si za malú chvíľu získalo mnoho priaznivcov, ktorí neodolali chutnej pochúťke. A tak sa zo street food záležitosti stala kamenná predajna, ktorá momentálne zažíva svoj veľký úspech. Ak ste ešte nepočuli o Tominovi Haklovi a jeho jedinečnom nápade, vypočujte si rozhovor.

Prečítajte si aj: Herbert sirupy vyrába rodina priateľov na čele s Máriom Markom: Prvé pokusy vznikali doma v hrncoch na sporáku

FEMINITY TV: Spoluzakladateľ Buchtárne Tomino Hakl nám v rozhovore prezradil viac o jeho projekte

Zo street food do kamennej predajne

„Koncept Buchtáreň vznikol ako street food, kedy sme začali chodiť po rôznych akciách na Slovensku. Po pol roku fungovania sme si uvedomili, že by to chcelo nejakú kamennú prevádzku. Ľudia mi volávali, že si chcú dať tú buchtu niekde, kde si sadnú a tak sme otvorili prevádzku, kde sa teraz nachádzame,“ začal rozhovor Tomino Hakl.

Zaujímavé špeciality

V dennej ponuke sú základom parené buchty, ale nájdete tam aj  pečené. Buchtáreň postupne rozširuje sortiment a my sa už teraz môžeme tešiť, čo nové prinesú. „Máme klasiku - slivkový, jahodový, čučoriedkový lekvár alebo nutela a vanilka. Plus ešte máme také zaujímavosti ako mäsová buchta alebo bryndzová. To sú také špeciality, s ktorými sme prišli my,“ vysvetľuje spoluzakladateľ Buchtárne.

Slovenské raňajky s kopou lásky

Sympatický Tomino nám taktiež priblížil, čo nájdeme v ich raňajkovom menu. „Raňajkové menu je úplne extra. To máme knedľu vo vajci s červenou repou alebo potom máme slovenské raňajky, čo je vlastne tiež knedľa vo vajci s fazuľkami, slaninkou, cherry rajčinkami a kopou lásky. Takže to je taká naša špecialita,“ dodal s úsmevom.

Tradičné a chutné

Myšlienka vytvoriť tradičné raňajkové menu ho inšpirovala z domu, kde mu túto špecialitu pripravovala mama. „Mám to z domu a veľa ľudí to aj pozná z domu. Chceli sme niečo také priniesť na raňajky, pretože nikto nikde neponúka  a podľa mňa tie klasické raňajky tu trošku ubúdajú, ale tá naša slovenská knedľa vo vajci je podľa mňa úplne super. Takže preto sme to tu dali, pretože je to niečo tradičné a naozaj chutné,“ prezradil.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Dve Slovenky vytvorili úplne nový koncept kvetinárstva: Naučia vás, ako si štýlovo a rýchlo uviazať kyticu

Plány a sny do budúcna

Zaujímalo nás tiež, aké plány a sny majú zakladatelia Buchtárne. „Buchtáreň by sme chceli a máme víziu dostať do okolitých štátov. Chceli by sme zopár prevádzok ešte v Bratislave a v okolí Bratislavy a veľmi by sme si priali, aby naše buchty ochutnali aj niekde v zahraničí. To je naša vízia.“

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus