Akými vlastnosťami disponuje sebavedomá žena? Bod 7 by si mala zapamätať každá z vás!

Pre všetky z vás, ktoré si neveria natoľko, aby svoju osobnosť vedeli prejaviť v tom najlepšom svetle. Prinášame vám 7 bodov, ktorými sa riadia sebavedomé ženy.

Zdroj: Profimedia

Všetky z nás máme v našom živote príklady sebaistých žien, či už ide o rodinného príslušníka, kamarátku alebo niekoho, koho sme síce nikdy nestretli, ale vždy obdivovali. K týmto osobám vzhliadame a sme  priťahované ich sebadôverou a pozitívnym pohľadom na seba. V čom sa teda skrýva úspech sebadôvery? Tu je 7 príkladov, ktorými sa riadi sebaistá a vyrovnaná žena.

Mohlo by vás zaujímať: Najproblémovejšie vlastnosti žien: Ak budete robiť týchto 7 vecí, v okolí vášho muža sa čoskoro zjaví milenka

Poznajú svoju osobnosť

Tieto ženy dobre poznajú svoje silné stránky a dbajú na to, aby sa dostali do osobných aj profesijných  situácií, kde môžu tieto zručnosti využiť. Zameriavajú sa na to v čom vynikajú viac než na to, aby sa zaoberali svojimi slabosťami. Uznávajú, že majú nedostatky, ale uvedomujú si, že je to súčasťou človeka a zo svojich chýb si berú príklad.

Vykonávajú tréningy sebavedomia

Či už ide o príhovor pred zrkadlom, dychové cvičenia alebo špeciálny výber oblečenia, tieto ženy nenechávajú nič na náhodu. V dôležitých životných či kariérnych momentoch dbajú na prípravu svojho ja a praktizujú tréning sebavedomia, ktorý im zaručí pocit sebaistoty a dôvery v seba samého.

Vedia si urobiť čas pre seba

Dokážu si vyhradiť čas len na seba, aby sa zrelaxovali a cítili sa oslobodené od povinností druhých. Sebavedomé ženy tiež nemajú problém vychutnať si večeru v chutnej reštaurácii či pozrieť si dobrý film v kine bez akejkoľvek spoločnosti. Vedieť si užiť čas osamote je znakom toho, že si vážia samu seba. 

Neveria na dokonalosť

Nenechajú médiám diktovať trendy ako by mala vyzerať dokonalá žena, pretože vedia, že to je všetko falošná reklama. Tieto ženy sú presvedčené o tom, že bezchybnosť neexistuje a veria v seba a svoje hodnoty. Nenechajú sa zmiasť nereálnymi reklamami, ktoré im ukazujú obraz dokonalosti, a v tom sa skrýva ich najväčšia sila.

Nepripúšťajú si veci osobne

Ženy so silnou sebadôverou vždy vidia jasné svetlo na konci tunela a odmietajú sa utápať v ich vlastnej ľútosti, pretože vedia, že im to len uškodí. Neberú zodpovednosť za emócie iných ľudí a v krízových situáciách sa snažia kontrolovať tie svoje. Nepripúšťajú si k srdcu zlyhanie v kariére či osobnom živote, pretože žijú s pocitom, že zlé obdobie pominie a vystrieda ho to dobré.

Pracujú na sebarealizácii

Neboja sa opýtať otázky, ktoré z nich robia lepšiu osobu a majú súvislosť s ich vlastnou sebarealizáciou. Uvedomujú si, že pýtať sa otázku "prečo ja" je škodlivé pre ich vlastné blaho a spokojnosť v živote. Vylučujú negatívne vibrácie a nahradzujú ich pozitívnymi otázkami, ako napríklad "čo potrebujem urobiť, aby som bola v živote šťastnejšia?" A následne sa tým aj riadia.

Inšpirujte sa: To, že ste ho dostali neznamená, že sa nemusíte snažiť: Na týchto 10 vecí nezabúdajte, ak si chcete svojho partnera udržať

Zlepšujú svet

Využívajú svoje silné stránky aby urobili svet lepším a krajším. Nemyslia len na svoje blaho, ale aj blaho ostatných a to ich zaradzuje medzi vyspelé a sebavedomé bytosti. Táto nesebeckosť je jedným z kľúčových faktorov pre sebaisté ženy, pretože si uvedomujú čoho všetkého sú schopné a svoju pomoc chcú zdieľať aj s okolitým svetom.

 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba