Celulitídy sa zbavíte aj vďaka tejto rutine: Môžete ju robiť ráno, alebo pred spaním

Pomarančová koža trápi väčšinu žien a vôbec nezáleží na tom, či má dotyčná dáma štíhlu, alebo ženskejšiu postavu. Ovplyvňuje ju viacero faktorov, ale pozitívne je, že sa jej môžete vďaka istým veciam zbaviť.

Stačí si osvojiť jednu vec a bude to ľahšie

Stačí si osvojiť jednu vec a bude to ľahšie

Zdroj: Profimedia

Niekedy stačí zmeniť jednu zaužívanú vec a na svojej postave môžete časom zbadať skvelé výsledky. Rovnako je to aj v prípade celulitídy, ktorá sa dá vyriešiť lacno a celkom jednoduchým spôsobom.

Čítajte aj: VIDEO: Časté chyby, ktoré rodičia robia pri príprave desiatej pre deti: Odborníčka prezradila zdravšiu alternatívu

Ľadová sprcha

Hoci to znie pre vás nepredstaviteľne a príliš desivo, nemusíte sa báť. Aj táto rutina stojí len na vašom prekonaní komfortnej zóny. Dôležité je, že výsledky na vašom tele budú naozaj skvelé. Princíp je v tomto prípade úplne jednoduchý. Nemusíte sa sprchovať každý deň v ľadovej vode, ale bude ideálne, ak na záver zvolíte chladnejšiu vodu, než na akú ste zvyknutá. Prvýkrát si na seba pustite studenú vodu len na päť sekúnd. Druhýkrát na desať, až sa po pár dňoch, či možno týždňoch dopracujete až ku záverečnej minúte, či dokonca dvoch. Najlepšie si telo pripravíte tak, že postupne teplotu vody počas sprchovania sa znižujete, aby to potom nebol obrovský šok pre telo. Oceníte aj to, že sa nezbavíte iba celulitídy, ale prirodzene si zrýchlite metabolizmus, vaše telo bude lepšie spaľovať a vy tým pádom aj ľahšie schudnete.

Pomôcť vám môže aj masážna rukavica, ktorou si problémové miesta po sprche denné premasírujete. To, či dáte prednosť studenej sprche ráno, alebo večer je len na vás. Dôležité je, aby sa táto krátka aktivita na záver sprchovania sa stala vašou rutinou a bežnou súčasťou, akou je napríklad čistenie zubov. Otužovanie je ideálny spôsob, ako sa ráno prebrať, byť aktívnejší a v konečnom dôsledku aj zdravší. Samozrejme, že nezabudnite ani na pravidelný pohyb, dostatok vody a správnu stravu.

Inšpirujte sa: Poloha, vďaka ktorej zaspíte takmer okamžite: Najlepšia na uvoľnenie sa aj trávenie

Ďalšie benefity ľadovej sprchy:

Napriek tomu, že je skvelou voľbou v mnohých prípadoch, niektorí ľudia by sa studenej sprche mali vyhnúť. Pokiaľ máte problémy so srdcom, vysoký krvný tlak, či zimnicu, s ľadovou vodou to radšej nepreháňajte. 

Doprajete si občas ľadovú vodu na záver sprchovania sa?

áno
46
nie
81
Hlasovalo: 127

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba