Začala som si s mužom mojej najlepšej kamarátky: Najhoršie je, že som sa do neho zamilovala a to nie je všetko

Neželaný trojuholník, do ktorého sa nechce dostať žiadna z nás. Moja najlepšia kamoška, jej manžel a ja. Zistila som, že fráza ”srdcu nerozkážeš” nie je len obyčajným klišé. Žiaľ stratila som oveľa viac ako som čakala.

Zistila som, že fráza ”srdcu nerozkážeš” nie je len obyčajným klišé

Zistila som, že fráza ”srdcu nerozkážeš” nie je len obyčajným klišé

Zdroj: Profimedia

S Ninou sme boli najlepšie kamarátky od základnej školy. Spoznali sme sa v piatej triede. V tom čase sa s rodičmi presťahovovala do mesta a ja som už v ”našich začiatkoch” kamarátstva stala akýmsi jej mentorom. Od začiatku som sa ujala role jej ochrankyne, keďže bola na škole nová. Prešlo 20 rokov a nič sa nezmenilo. Teda až na jeden ”detail”.

Prečítajte si: Môj snúbenec stratil o mňa akýkoľvek záujem: Nespravte rovnakú chybu

Vždy sme tu boli jedna pre druhú

Jedna druhej sme sa so všetkým zdôverovali, veľa sme sa smiali, veľa  plakali, jednoducho vedeli sme o sebe úplne všetko. Každú jednu drobnosť. Tieto naše dôverné rozhovory však ochladli, keď sa Nina vydala. Čoraz viac času trávila s manželom vo dvojici, s jeho rodinou prípadne bola v práci. Ja som zostala odsunutá na vedľajšej koľaji. Viem, že to môže vyznieť pateticky, ale skutočne mi veľmi chýbali naše babské rozhovory, výlety, kávičky, nákupy. Zrazu potrebovala mať Nina pri všetkom aj Tomáša. Nie, že by som ho nemala rada, ale vôbec som nemala potrebu chodiť s nimi niekam v trojici. A môj dôvod bol pochopiteľný. Len Nina o ňom, ani len netušiala. 

Zamilovala som sa do nesprávneho

Tomáš bol chlap, po ktorom by skočila azda každá. Milý, očarujúci, láskavý a veľmi nežný. Chodil s nami na výšku a hneď ako spoznal Ninku, nehovoril o ničom inom ako o nej. Bezhlavo sa do nej zaľúbil. Už v tom čase som sa však bezhlavo zaľúbila aj ja do neho. Viem trošku komplikované, ale realita je oveľa komplikovanejšia. Z tohto dôvodu som sa akýmkoľvek akciám na ktorých bol Tomáš vyhýbala. Aj ich svadbu som pretrpela, hoci na fotkách sa tvárim naozaj šťastne. Nina mi stále vyčítala, že ho nemám rada, že mi je nesympatický a snažila sa pochopiť, prečo mám taký problém byť pri Tomášovi. A nevie to pochopiť dodnes, pretože vôbec nič netuší. 

Nikto to nečakal

Jeden večer, keď som sa vracala z práce, stavila som sa na pohárik v bare, kam sme kedysi chodievali s Ninou. Čo čert nechcel, sedel tam aj Tomáš. Zistil, že jeho babička má rakovinu a potreboval to predýchať. Chystal sa už domov za Ninkou, keď som mu povedala, nech ešte na jeden zostane. Ani neviem, ako to zo mňa vypadlo. Z jedného sa stali dva, tri, štyri a potom si už nič nepamätám. Len to, ako som sa zobudila v hotelovej izbe vedľa muža, ktorého milujem. Toho istého, ktorý je manžel mojej najlepšej kamošky. 

Bol to šok 

Tomáš mal tiež okno. Jedno však bolo isté. Vyspali sme sa spolu. Ani on sám nevedel ako má reagovať. Mal však jasno v tom, že Ninku nemôže za žiadnych okolností stratiť. Miloval ju tak veľmi a čisto, že som to sama nedokázala pochopiť. Zhodli sme sa, že sa stala veľká chyba a Nine o nej určite nepovieme. Je presne typ baby, ktorá neveru neodpúšťa. Veľakrát sme sa o tej téme bavili a jej názor bol vždy nekompromisný. Nechcela som, aby ich manželstvo stroskotalo na jednej noci, pri ktorej zaúradoval alkohol. A tak sme obaja mlčali. Nina dodnes pravdu nevie. Odvtedy sa však stretávame oveľa menej. Myslí si, že na ňu žiarlim, lebo sa vydala za muža svojich snov a čakajú spolu dcérku. Ani len netuší, že muž jej snov, je aj mužom tých mojich.  

Neprehliadnite: Zmeny, ktoré si všimnite na svojom mužovi čo najskôr: Ak robí toto, asi mu nie je s vami najlepšie!

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba