Presunúť na hlavný obsah

Mala som skvelý vzťah s mužom: Malo to však jednu chybu, kvôli ktorej dnes ľutujem, že som ho vymenila za iného

Sex a vzťahy

Niekedy si treba porozmýšľať skôr než necháme človeka odísť, či tá jedna chyba, kvôli ktorej opúšťame, aj tá, pre ktorú sa oplatí opustiť...

Hovorí sa, že to musí iskriť

Hovorí sa, že sex je vo vzťahu dvoch ľudí viac než podstatná, ak nie najdôležitejšia vec. Ak to medzi vami neiskrí hneď od začiatku, asi bude niekde chyba. „Hoci by som ešte pred pár mesiacmi tvrdila to isté, dnes viem, že ani kvalitný sex mi nevynahradí niečo iné, čo je vo vzťahu dvoch ľudí tiež viac než dôležité, ak nie to najdôležitejšie, ak máte spolu stráviť nielen chvíľu, ale aj roky,“ prezrádza hneď na úvod naša čitateľka Majka.

Mohlo by vás zaujímať: Môj snúbenec stratil o mňa akýkoľvek záujem: Nespravte rovnakú chybu

Smiech cez slzy

Keď sa Majka zoznámila s Dáriusom, dá sa povedať, že to bola láska na prvý pohľad. Keď sa dali do reči, uvedomila si, že toho majú až neuveriteľne veľa spoločného. Rovnaké názory na život, rovnaké koníčky, rovnaké rodinné zázemie, rovnaký humor, obľúbené jedlá, dovolenkové destinácie a iné... „Dokonca po pár stretnutiach sme boli takí zosúladení, že sme vedeli na čo ten druhý myslí, a dokončili sme vety za toho druhého,“ smeje sa dnes Majka, avšak cez slzy.

Čítajte tiež: Kvôli tomuto si vybral druhú ženu: Keď mi o tom ona sama povedala, nechápala som

Spriaznená duša, ale nie v posteli 

Obaja si však s prvým sexom dávali načas. Trávili spolu veľa času, a keďže boli obaja sklamaní z predošlých vzťahov, vzájomná duševná blízkosť bola pre nich v tej chvíli dôležitejšia. No nakoniec na ten sex predsa len prišlo... „Bolo to zvláštne, nekoordinované, rozpačité, a cítila som sa ako nejaký pokusný králik. Myslím, že Dárius ani nevedel, čo poriadne robí... Viem, že prvý sex je tak trocha pre oboch trápny alebo divný, pretože partneri ešte nie sú zohraní. Neviem, možno som od sexu s ním očakávala viac, pretože to bolo také skvelé a prirodzené aj mimo postele. Rozhodla som sa tomu dať šancu aj viackrát. Hoci nemôžem povedať, že to bolo horšie, nebola som ani veľmi vzrušená, bolo to časom klasicky dobré, ale o skvelom sexe nemohla byť ani reč. Začala som z toho byť trocha frustrovaná a nakoniec sme sa pre toto aj rozišli. Bola som k nemu úprimná a videla som, že bol veľmi sklamaný,“ opisuje situáciu Majka. Vtedy bola však presvedčená, že aby to vo vzťahu klapalo, musí tam byť chémia a kvalitný sex je viac než len záruka dobre fungujúceho vzťahu

Neprehliadnite: Urobil som, čo odo mňa moja žena chcela, nakoniec ma o všetko pripravila: Berte to ako ponaučenie

Skvelý sex, ale žiadna duševná blízkosť

Keď si po čase našla za Dáriusa náhradu, s prvým sexom sa tentokrát poponáhľala. Chcela sa uistiť, že nenastane rovnaký problém. Našťastie sex s týmto chlapom bol presne taký aký očakávala. Nevedela sa ho nasýtiť. Avšak časom... „keď som chcela, aby z toho bol plnohodnotný vzťah, som zistila, že sa ledva dokážeme porozprávať. Nemali sme takmer nič spoločné, nedokázala som sa smiať na jeho vtipoch, ktoré mi prišli až oplzlé. O príjemne strávenom čase mimo postele nemohla by ani reč, pretože jeho predstava zábavy a moja sa diametrálne odlišovali. Po duševnej stránke som sa cítila nenaplnená a vtedy som pochopila, že by som dala čokoľvek, aby som sa mohla porozprávať, smiať a ísť do divadla či kina ako normálny človek vo vzťahu s Dáriusom. Sex s ním síce nebol skvelý, ale aspoň som pri ňom cítila, že ma má skutočne rád. Tiež som vedela, že keď skončíme v posteli, budeme sa dobre baviť aj mimo nej,“ priznáva svoju chybu Majka s odstupom času.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus