Presunúť na hlavný obsah

Moja 16-ročná dcéra sa zamilovala do muža mojej najlepšej kamarátky: A to nie je ani zďaleka všetko

Feminity

Niektoré ženy jednoducho milujú starších mužov. A vôbec im nevadí, že ich partner by mohol byť pokojne ich otcom. Až donedávna som sa nad tým vôbec nezamýšľala. No v momente, keď sa to začalo týkať mojej dcéry, takmer sa mi zrútil svet.

Pri pohľade na mnohé dnešné páry mi občas zostáva rozum stáť. Vidieť 16 ročnú babu vo vášnivom objatí s takmer 50 ročným mužom nepovažujem totiž za úplne košér záležitosť. No pokiaľ sa to netýka bytostne vás alebo vašich najbližších, väčšinou si človek len pomyslí svoje a mávne rukou. Čo si budeme klamať, asi je to nový trend tejto doby. Ani vo sne by mi však nenapadlo, že takúto situáciu budem riešiť s vlastnou dcérou.

Život bez otca ju poznačil

Emka bola vždy rebelka. Už od malička to bolo akčné dievčatko, ktoré malo svoju hlavu. Ako rástla a prichádzala do puberty s jej výchovou to bolo oveľa náročnejšie. Emkin otec od nás odišiel, keď mala tri roky a bolo cítiť, že ju to určitým spôsobom poznačilo. Predsa len, pre dcéry sú otcovia naozaj stredobodom vesmíru. A ten jej jednoducho chýbal. Mnohé moje rady brala na ľahkú váhu a veľa vecí si robila po svojom. 

Vôbec sa mi to nezdalo zvláštne

Veľmi dobre si však rozumela s mužom mojej najlepšej kamarátky Marošom. Poznala ho od malička, často sme sa navštevovali a keď potrebovala počuť názor chlapa, vždy volala jemu. Maroš má Emku naozaj úprimne rád. Nakoľko nemajú s Jankou vlastné deti, často si Emu brávali domov aj na víkendy. Pre ňu to vždy bolo dobrodružstvo. Majú krásny veľký dom, vedľa neho ranč a moja dcéra kone miluje. Jednoducho taký malý raj na zemi. Vôbec sa mi nezdalo zvláštne, že Emka stále Maroša chváli, ospevuje ho a nedá na neho dopustiť. Myslela som si, že v ňom našla strateného otca a zdalo sa mi to normálne. Jeden deň si však Ema pobalila veci a zostala cez víkend u tety Janky a uja Maroša, ako sme ich doma zvykli volať. Zvláštne bolo, že mi vtedy ani raz nezavolala, len Maroš mi poslal smsku, že je v poriadku a nemusím sa ničoho báť. Týždeň na to, som sa dozvedela, že Janka vôbec nebola doma. Začala som sa zamýšľať nad tým, čo robila 16 ročná baba s takmer päťdesiatnikom sama dva dni, ale povedala som si, že som len paranoidná. Žiaľ moje nezmyselné predstavy, sa stali realitou.

Otec alebo milenec?  

Ema sa po víkende vrátila podráždená, nervózna a jej nálady boli z týždňa na týždeň neznesitelnejšie. Navyše jej začalo bývať zle a keď odpadla, rozhodla som sa to riešiť. Dala som jej urobiť kompletné vyšetrenia. Bála som sa, či nejde o niečo vážnejšie. Keď mi jej gynekológ oznámil, že moja dcéra je v piatom týždni a ide o zdravé vnútromaternicové tehotenstvo, takmer som to neustála. ”Moje malé dievčatko by malo byť mamou? A s kým? Veď ani frajera ešte nemala.” Sama som to nedokázala pochopiť a Ema mi nechcela prezradiť, kto je otcom. Trvala len na tom, že ho miluje a to dieťa si chce nechať. 

Pripadala som si ako v zlom sne

Po troch mesiacoch prišiel za mnou Maroš a povedal mi, čo sa stalo. Ten víkend, keď u nich Emka spala, niečo málo popili a vyspali sa spolu. Vraj si vôbec neuvedomoval, čo robí a ona ho zvádzala. V tom momente som si pripadala ako v zlom sne. ”Muž mojej najlepšej kamarátky a moja dcéra budú mať spolu dieťa? Určite nie, ráno sa prebudím a všetko sa vráti do normálu.” Žiaľ, nestalo sa to. Dnes je Ema v ôsmom mesiaci, Maroš a Janka sú v rozvodovom konaní a on trvá na tom, aby sa Ema nasťahovala do ich domu. Vraj sa milujú a chce svojho syna vychovávať. Rozumiem, že má na to právo, ale stále sa s tým nedokážem vyrovnať. Stratila som najlepšiu kamarátku a moje malé dievčatko sa čoskoro stane mamou. S mužom, ktorý by mohol byť pokojne jej otcom.    

- Najčítanejšie -