10 vecí, ktorými sa riadia najšťastnejší ľudia na svete: Vďaka nim bude váš život bezstarostný!

Aj vás vždy zaujímalo, ako je to možné, že niektorí ľudia okolo seba šíria pozitívnu vlnu a iní nie? Prezradíme vám, čo spôsobuje ten šťastný pocit niektorých jedincov a aj to, ako sa zaradiť medzi najšťastnejších ľudí na svete. Budete sa čudovať, ale je to jednoduchšie, ako ste si mysleli.

Životná filozofia, ktorou sa riadia tí najšťastnejší ľudia na svete

Životná filozofia, ktorou sa riadia tí najšťastnejší ľudia na svete

Zdroj: Profimedia

Prinášame vám jedinečné tipy, ako dosiahnuť stav absolútneho šťastia a spokojnosti. Verte či nie, ale ak dodržíte týchto 10 bodov, váš život bude oveľa bezstarostnejší, než kedykoľvek predtým. Nepôjde to zo dňa na deň a bude to chcieť trochu tréningu, ale výsledok stojí zaručene za to! Inšpirujte sa vecami, ktorými sa riadia šťastní ľudia.

Mohlo by vás zaujímať: Prečo sa nedokážeme pozerať na vlastné fotografie a počuť svoj hlas? Psychologička má jasnú odpoveď

Rovnováha v živote

Ľudia, ktorí sú šťastní, majú spoločné zmýšľanie a to najmä v tom, že sú spokojní s tým, čo majú, a nestrácajú veľa času starosti a stresu nad tým, čo nemajú. Nešťastní ľudia robia presný opak, keďže trávia až príliš veľa času premýšľaním o tom, čo nemajú. Šťastní ľudia vedú vyvážené životy. To znamená, že dávajú čas na všetky veci, ktoré sú pre nich dôležité, či už ide o rodinu, priateľov, kariéru, zdravie, náboženstvo atď.

Netrápia sa pre maličkosti

Jedna z najpriaznivejších vecí, ktoré robia šťastní ľudia inak  je nechať veci plynúť a netrápiť sa pre maličkosti. Treba si pripustiť, že aj dobrým ľuďom sa niekedy stávajú zlé veci a ak si to uvedomíte, veci sa dostanú do pohybu a budú pokračovať ďalej. Nešťastní ľudia majú tendenciu zaoberať sa menšími nepríjemnosťami a problémami, ktoré môžu pretrvávať do pocitov smútku, viny, chamtivosti a hnevu.

Zodpovednosť za svoje činy

Šťastní ľudia nie sú dokonalí a oni to dobre vedia. Keď zlyhajú, pripúšťajú to. Poznajú svoje chyby a pracujú na tom, aby ich napravili či eliminovali. Nešťastní ľudia zvyknú obviňovať ostatných a vždy nájdu zámienku, prečo sa veci nedejú podľa ich predstáv. Tak čo, ktorý z týchto pohľadov sa vám zdá lepší?

Šťastné okolie

Jednou definujúcou charakteristikou šťastných ľudí je, že majú tendenciu sa rozprávať s inými šťastnými ľuďmi. Ako sa hovorí- vrana k vrane sadá a rovnako ako šťastní ľudia vyhľadávajú pozitívnu energiu aj nešťastní ľudia inklinujú k ostatným, ktorí zdieľajú svoje negatívne city. Ak bojujete s okamihmi smútku, depresie, starosti alebo hnevu, strávte viac času s najšťastnejšími priateľmi alebo rodinnými príslušníkmi. Je pravdepodobné, že sa ich pozitívny postoj k životu prilepí aj na vás.

Čestnosť

Ľudia, ktorí sú šťastní, často prejavujú svoju úprimnosť a dôveryhodnosť. Radšej vám poskytnú úprimnú spätnú väzbu, než by vám mali klamať alebo nehovoriť celú pravdu. Títo ľudia takisto ocenia ľudí, ktorí im dávajú rovnaký poctivý názor späť. Len vtedy sa budete cítiť naozaj dobre a pozitívne!

Úsmev

Môže sa to síce zdať ako klišé, ale je to kľúčový rozdiel medzi šťastnými a nešťastnými ľuďmi. Premýšľajte o svojich najšťastnejších priateľoch a o tom, ako na vás pôsobia. Je veľmi pravdepodobné, že mentálny obraz, ktorý si o nich práve tvoríte je prevažne široký úprimný a skutočne šťastný úsmev. Je to pritom tak jednoduché, tak prečo to neskúsiť hneď teraz?

Vášeň do života

Ďalšia vec, ktorú majú pozitívni ľudia spoločnú, je ich schopnosť nájsť svoju vášeň v živote a usilovať sa naplniť túto vášeň naplno. Šťastní ľudia našli to, čo hľadali a svoj voľný čas trávia tým, čo milujú najviac. Je jedno či je to šport, hudba, škola, práca alebo iný koníček. Ich energia a vášeň do života je pre nich alfou a omegou.

Láska

Dokážu milovať bezhlavo a úprimne, bez toho aby sa pozastavovali nad negatívnymi okolnosťami, akými sú sklamanie či nevera. Nezaťažujú svoju myseľ zbytočnými prekážkami, ktoré by mohli byť príťažou na ich ceste za vytúženým partnerom. Šťastní ľudia skrátka šíria lásku všade, kam prídu a preto sú ich vibrácie oveľa príťažlivejšie, než vibrácie negatívnych jedincov.

Inšpirujte sa: Inteligenciu vraj dedíme po našich mamách: Muži majú v tomto vedľajšiu úlohu

Výzva ako príležitosť

Ľudia, ktorí sú šťastní, prijímajú výzvy a využívajú ich ako príležitosti na vzdelávanie a osobný rast. Otočia všetky negatívy na pozitívy a aj  zo zdanlivo zlých situácií vedia vytvoriť to najlepšie čo v danej chvíli dokážu. Nezaujímajú sa o veci, ktoré sú mimo ich záujmu a hľadajú skôr riešenia a tvorivé spôsoby na prekonanie prekážok.

Prítomnosť okamihu

Zatiaľ čo nešťastní ľudia zvyknú prechádzať do minulosti a zaoberať sa svojou budúcnosťou, šťastní ľudia robia presný opak. Sú vďační za "teraz" a sústredia svoje úsilie na život v plnej miere v súčasnosti. Ich filozofiou je sila prítomného okamihu a snažia sa užívať tieto prítomné okamihy, ktoré im život prináša.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba