Presunúť na hlavný obsah

Tieto mamy svoje deti nadovšetko milujú: Mnohí však ich lásku nedokážu pochopiť, dôvod vás skutočne dostane

Rodinné vzťahy

Jemná pokožka, malé nožičky a ručičky, hebké vlásky a rozkošná tvárička. Tieto deti vyzerajú ako vystrihnuté z časopisu. Dokonca sa aj podobajú na svojich rodičov. Problémom je, že nikdy nevyrastú. Dôvod? Sú totiž vyrobené z plastu.

Od neplodnosti k plastovým deťom

Problém s počatím vlastného potomka sa stal v dnešnej dobe akýmsi novodobým fenoménom. Žiaľ, štatistiky sú skutočne alarmujúce. Odborníci tvrdia, že sa to týka každého tretieho páru. Niektorí sa zmieria so situáciou a zostanú bezdetní, pre iných sa stane cestou ku štastiu adopcia. No sú aj takí, ktorú svoju frustráciu a bezmocnosť z toho, že nemôžu mať vlastného potomka zaháňajú tým, že si zoženú bábiku. Takú, ktorá vyzerá presne, ako ich vysnívané bábätko. Zdá sa vám to absurdné? Nie, nerobíme si žarty, toto je skutočná realita.

Prečítajte si: Otehotnieť mi pomohla jediná vec: Ak túžite po bábätku, stačí urobiť jednu zásadnú zmenu!

Čím viac párov má problém s neplodnosťou, tým viac sa darí biznisu s takzvaným reborn babies – teda bábikami, ktoré vyzerajú ako živé bábätká. Na prvý pohľad ich od reálnych detí rozoznáte len veľmi ťažko. Dokážu totiž plakať, smiať sa, dokonca aj ako bábätká voňajú. Výrobcovia k nim totiž pribaľujú detskú vôňu. Potom stačí jedna kvapka a keď držíte bábiku v nárúčí, naozaj zaváhate, či ide o skutočného drobčeka, alebo nie. 

Vďaka bábikám našli zmysel života

Hana vždy túžila po deťoch, ale vlastné nikdy nemala. Roky sa kvôli tomu trápila. Cítila, hnev, nenávisť, beznádej. Myslela si, že ako žena zlyhala. No jednoducho sa nevedela sa zmieriť s tým, že nebude mať deti. Nakoľko jej muž s adopciou nikdy nesúhlasil, našla si inú cestu. Dnes je mamou dvoch bábik. ”Mám 54 rokov, toto je moja prvorodená Josefína. Má dva mesiace. Druhý maličký má len pár týždňov a volá sa Dávid.  Moje deti sú pre mňa všetkým. Je to bezhraničná láska,” hovorí usmievavá žena, objímajúc jedno zo svojich ”bábätiek”. A hoci sa to môže zdať niekomu smiešne, ona sa cíti ako skutočná mama. Našla zmysel života, má komu odovzdať svoju lásku a konečne je šťastná. Jej manžel ju v tom podporuje. Dokonca berie ich ”deti” aj na prechádzky. Práve bábiky totiž opäť vrátili jeho polovičke úsmev na tvári.

Neprehliadnite: Nedarí sa vám s partnerom otehotnieť? Vďaka tomuto zvýšite mužskú plodnosť

Ženy, ktoré si reborn bábiky kupujú, vedia, že je to len hračka. No samotní psychológovia tvrdia, že tu ide o zaujímavý aspekt. ”Obyčajné držanie bábiky na rukách v nás dokáže na chvíľu vyvolať pocit skutočného materstva a uspokojenie materinskej túžby. A to je pre tieto ženy kľúčové. Samozrejme, je to však veľmi tenký ľad,” hovorí klinický psychológ, Martin Miler. Niektoré ženy totiž naozaj časom uveria tomu, že ich bábiky sú živé. A to už nie je ani podľa odborníkov úplne v poriadku.  

- Najčítanejšie -