Začala som si s rozvedeným mužom: Na jednu situáciu som však pripravená nebola

Rasťo bol a stále je pre mňa obrovskou záhadou. Vždy som si hovorila, že by som nechcela byť s mužom, ktorý je rozvedený, ale tomu, čo bolo medzi nami, som sa ubrániť nedokázala.

Na túto vec som pripravená vôbec nebola

Na túto vec som pripravená vôbec nebola

Zdroj: Profimedia

Pred ním som mala vždy veľmi ľahko čitateľných mužov. Vedela som, ako na nich, ale s Rasťom to bolo o inom. On dokázal s mojimi citmi robiť divy. Kým jeden deň som ho nemohla vystáť, druhý som ho milovala. Náš vzťah bol úplný kolotoč, ale musím sa priznať, že ma to bavilo.

Mohlo by vás zaujimať aj: Dospievajúci syn vykričal pred celou rodinou niečo, za čo som sa hanbila: Hoci na to nemal právo, mal pravdu

S Rasťom sme sa zoznámili krátko na to, ako sa rozviedol. Zo začiatku mi to neprekážalo, veď predsalen tvrdil, že je koniec a chce začať odznova. Neskôr sa však veci úplne zmenili. Vždy, keď sme sa rozprávali o tom, čo bolo príčinou rozvodu, len povedal, že boli rozdielne povahy a jednoducho to nefungovalo. Akceptovala som jeho odpoveď, keďže som sa nechcela minulosťou príliš zaoberať. Po pár mesiacoch som sa ku nemu nasťahovala a začali sme žiť pod jednou strechou. To boli prvé momenty, kedy som si všimla, že je extrémne starostlivý a rád pomáha ľuďom. Často ho navštevovali jeho priatelia a dokázal sa takmer každý deň socializovať. Bol to jeho dom, čiže som musela akceptovať jeho pravidlá. Rasťo bol priateľský, miloval ľudí a spoločnosť. Okrem toho sa mu v práci darilo, bol úspešný a preto mal okolo seba veľa ľudí. Hoci občas som pochybovala o tom, či je to naozaj úprimné, alebo ho len zneužívajú.

To nebolo ani zďaleka všetko

Po takmer roku ako som sa ku nemu nasťahovala mi jeden deň poslal správu, že sa musíme o niečom vážnom porozprávať. Keď povedal túto vetu, myslela som, že snívam: "Vieš, moja exmanželka neprežíva práve najlepšie obdobie, čo sa týka financií a preto mi napadlo, či by ti neprekážalo, keby sa ku nám do hosťovskej izby na pár dní nasťahuje." Najskôr som si myslela, že to musí byť hlúpy vtip a čistý nezmysel, ale on to myslel vážne a pokračoval: "Neboj sa, niečo jej rýchlo nájdem a potom pôjde znova preč." Nerozumela som o čom hovorí a keď mi vysvetlil, že ona nikdy reálne nepracovala a jednoducho minula peniaze, čo jej dal po rozvode, musí z niečoho žiť. On jej chcel hľadať prácu a byt. Ja som nemala slov a vtedy som si uvedomila, že je načase zistiť, ako to medzi nimi naozaj bolo. 

Čítajte aj: Podľa tohto zistíte, či vás podvádza: Stačí jedna otázka a budete vedieť, na čom ste

Od jeho blízkeho priateľa som sa dozvedela, že jeho bývalá bola veľmi atraktívna, ale úplne nesamostatná žena. Všetko pre ňu robil a celý jej život závisel od neho. Avšak po dvoch rokoch zistil, že ho podvádzala a preto sa rozhodol rozviesť. Napriek tomu pre ňu slabosť stále mal. Keď som nasledujúce ráno videla jej kufre v obývačke, vedela som, že sa musím s Rasťom čo najskôr otvorene porozprávať. Napriek nášmu rozhovoru sa však ku nám na istú dobu nasťahovala. Dnes sú to už dva týždne a nevyzerá to tak, že by chcela odísť...

Ako by ste zareagovali vy na niečo podobné?

vyhodila by som ju
43
povedala by som partnerovi, že s tým nesúhlasím
220
neriešila by som to
12
odsťahovala by som sa
522
Hlasovalo: 797

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba