Presunúť na hlavný obsah

Záverečný deň Fashion LIVE! nadchla farebná prehliadka Lenke Sršňovej a nechýbal ani vrchol oceňovania talentov

Móda a krása

Enegrická prehliadka talentovanej slovenskej dizajnérky, či udeľovanie prestížnych cien Fashion LIVE! Awards ... To a ešte oveľa viac priniesol záver tohtoročného fashion maratónu.

Farebný ADO ZLÍN AVU 

Ateliér design odevu Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne otváral posledný deň módneho maratónu. Talentovaní študenti v zložení Adriany Šatkovej, Anežky Bereckovej, Gabriely Petrovej, Kataríny Mydliarovej, Kristýny Coufalovej, Lucie Sládečkovej, Michaely Hriňovej a Vivien Babicovej predstavili viaceré farebné kolekcie. 

Mladá a osobitá generácia v zastúpení Pavol Dendis, Silvia Zrebná a Petra Kovacs 

Najnovšie kolekcie priniesli na mólo aj títo traja mladí dizajnéri, ktorí ponúkli svoj osobitý pohľad mladej generácie na súčasnú módu na slovenskej módnej scéne. 

Mohlo by vás zaujímať: Prvý prehliadkový deň Fashion LIVE! 2017: Elegantný minimalizmus, udrzateľná móda, ale aj kozmická uletenosť

Pavol Dendis tvoriaci pod menom iampavoldendis priniesol na mólo Fashion LIVE! čisto pánsku kolekciu s dôrazom na aktuálnosť, funkčnosť a emóciu odevu. V kolekcii Golden Rush sa inšpiroval čínskou legendou a jej hlavným symbolom zlatého draka, ktorý obalil do modelov prevažne čiernej farby s autorskou potlačou. 

Silvia Zrebná vytvorila kolekciu, Nie je čas na hrdinstvá, ktorá bola postavená na osobnej intuícii a spontánnosti. Ústrednou témou kolekcie bol čas ako nepriateľ pri riešení dilemy „čo na seba?“. Modely v tmavých odtieňoch prírody odrážali jej nálady a pocity v danej chvíli. 

Dizajnérka Petra Kovacs a jej nová kolekcia 50% OFF rozpráva príbeh o osude kolekcie po predstavení na móle, ako sa predávajú jednotlivé kúsky pod cenu. Farebné modely boli doplnené o potlač, ktorá vtipne komentovali túto problematiku. 

CUPLÉ s modelmi, ktoré by nemali chýbať v ženskom šatníku 

Dizajnérka tejto španielskej značky, Antonia Pastor, ktorá sa pôvodne preslávila topánkami, predviedla na Fashion LIVE! nádherné ženské modely, ktoré by nemali chýbať v šatníku žiadnej ženy. Kolekcia sa niesla v duchu farebnosti a kvalitných materiálov, ktoré boli v dokonalej súhre. 

Lenka Sršňová  s ľahkosťou prepojila módu a umenie 

Naša slovenská dizajnérka s kolekciou FULLOVE vniesla na mólo prepojenie módy a umenia významného slovenského maliara Ľudovíta Fullu a prostredníctvom odevu približuje súčasnej generácii jeho silný odkaz. Maliarove obrazy boli pretavené do atraktívnych farebných vzorov na jednotlivých modeloch súčasnej módy. 

Čítajte tiež: Druhý deň Fashion LIVE! 2017 v duchu mágie, slovenských tradícií aj prekvapenia na záver

ROZBORA COUTURE a jeho príťažlivá a provokujúca žena 

Novú autorskú kolekciu v mestskom štýle vytvoril pre rok 2018 módny návrhár Richard Rozbora. Jeho cieľom bolo urobiť ženu krásnou, príťažlivou, ale aj provokatívnou a elegantnou súčasne. Modely sa vyznačovali čistými líniami s dôrazom na detail a jemnosť strihov, farieb látok, luxusných vĺn. Nechýbali ani kabáty, plášte, pelerínky, spoločenské šaty či hodvábne úpletové šaty z ekologickej 100% merino vlny. 

DZHUS s ľudskosťou a uvedomelosťou 

Konceptuálnu značku dámskej módy DZHUS založila v roku 2010 ukrajinská dizajnérka a stylistka Irina Dzhus, ktorá vytvorila kolekciu založenú na uvedomelosti a ľudskosti. Modely vytvorila v duchu nezávislej intelektuálky hľadajúcej perfektnú vonkajšiu schránku pre svoj vnútorný svet. 

Šperkárka Zofie Angelic s nádychom histórie 

Nemecká dizajnérka, ktorá sa venuje tvorbe Couture šperkov, doplnkov, extravagantnému odevu v exkluzívnych limitovaných edíciách aj tvorbe na mieru, predviedla kolekciu inšpirovanú historickým duchom art nouveau a art deco, pričom využívala aj odbornú znalosť sklárstva, aby vytvorila jedinečné umelecké diela. 

Mladé talenty z domova aj zahraničia so svojou víziou

Tretieho dňa Fashion LIVE! mali možnosť sa predviesť ďalšie mladé talenty z domova aj od susedov. Kristína Vavrová predstavila kolekciu Obscure v zajatí voľného a okázalého rokoka s dominantnou bielou farbou. Kolekcia jej českej kolegyne, Tatiani Dvořákovej si dala za cieľ odtrhnúť človeka od rutiny a dať mu dôvod na radosť svojou kolekciou Throw a glitter, ktorá bola inšpirovaná každodennou rutinou a čarovnosťou maličkostí. Vladimíra Dančová sa zase predviedla kolekciou s odvrátenou stránkou luxusu, zdôrazňujúc aj trend sociálnych sietí  a s tým súvisiaci nedostatočný fyzický kontakt, komunikáciu medzi ľuďmi. 

Neprehliadnite: VIDEO: Spisovateľka Tamara Šimončíková Heribanová predstavila svoju zbierku slovenských ľudových krojov

Hubert Fresh Fashion Contest a ich “Sparkling life“ 

V závere večera predstavili svoju kolekciu dámskych aj pánskych modelov traja víťazi Hubert Fresh Fashion Contest inšpirované „Sparkling life“ v rôznych kreatívnych prevedeniach. Táto súťaž dáva mladým talentom príležitosť zviditeľniť svoju tvorbu. 

Najočakávanejší moment oceňovania 

Jednoznačne však najočakávanejším momentom celého piatkového večera bolo tradičné slávnostné odovzdávanie prestížnych cien Fashion LIVE! Awards 2017 v neskorých večerných hodinách. Pre tento rok si cenu Fresh Dizajnér odniesla talentovaná mladá dizajnérka Terézia Feňovčíková, ktorá sa predstavila na módnom podujatí so svojou pánskou kolekciou STREET ORCHIDS v rámci prehliadky študentov Ateliéru 343 z Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Novými tvárami Face of Fashion LIVE! 2017 sa stali modelka Tereza Ťaptíková a model Martin Mikulka.

- Najčítanejšie -