Zorganizujte si váš šatník podľa jednoduchých tipov: Usporiadajte svoje veci čo najefektívnejšie!

Prinášame vám jednoduché a rýchle triky, ktoré vám budú nápomocné pri organizovaní vášho šatníka. Jesenné triedenie vecí, bude odteraz maličkosťou. Nechajte sa inšpirovať.

Organizovanie vašich vecí nebolo nikdy nejdnoduchšie

Organizovanie vašich vecí nebolo nikdy nejdnoduchšie

Zdroj: Profimedia

Je čas zorganizovať váš šatník a urobiť si poriadok nielen vo veciach, ale aj vo vašom živote. Vytriediť nepotrebné veci a prenechať priestor tým novým nebude len praktickou záležitosťou pre váš šatník, ale aj oslobodzujúcou aktivitou, vďaka ktorej sa budete cítiť viac usporiadané. Prinášame vám tipy a triky ako si usporiadať svoju garderóbu a žiť viac minimalisticky.

Mohlo by vás zaujímať: Bytové doplnky vo vidieckom štýle, ktoré dodajú vášmu bývaniu provensálsky nádych: Inšpirujte sa!

Vytrieďte si oblečenie

Zorientujte svoj skriňu s čistou mysľou s cieľom odstrániť nechcené a zbytočné oblečenie. Vytiahnite z vášho šatníka všetky veci a umiestnite ich na posteľ do kategórii podľa ročných období. Letné veci poukladajte do papierových krabíc či praktických nádob a odložte ich navrch vašej skrine. Naopak Jesenné a zimné outfity si tento krát roztrieďte do skupín nosených a menej nosených , z ktorých budete postupne vyraďovať veci. Všeobecným pravidlom je, že ak ste niečo nenosili už šesť mesiacov, je čas to niekomu darovať. Teraz ste pripravení organizovať sa!

Uložte sezónne a objemné položky

Ak vlastníte obrovský šatník s dostatočným úložným priestorom, nebudete potrebovať tento ďalší tip. Pre tých, ktorí nie, čítajte ďalej ... Sezónne predmety zaberajúce vo vašom šatníku veľa priestoru je najlepšie uložiť do vákuových vreciek a potom ich poukladať na vrchné police skrinky alebo do inej miestnosti vášho domu. Vákuové vrecia zaberajú menej miesta a sú taktiež skvelé proti prachu a hmyzu. 

Využite oblečenie, ktoré nosíte najčastejšie

Teraz, keď ste znížili množstvo odevov, je čas naplniť šatník. Udržujte ho usporiadaný podľa typu oblečenia, ktoré nosíte najčastejšie a patrí k vaším najdôležitejším. Začnite menšími položkami, ako sú topy, tričká sukne, košele, a potom prechádzajte smerom k väčším predmetom, ako sú nohavice a šaty, kabáty a svetre. Je jedno či ich chcete mať zavesené na vešiakoch alebo ich preferujete mať poukladané v skrini. Kategórie nohavíc, svetrov či tričiek však zostávajú vždy pri sebe, aby bolo hľadanie vašich vecí následne prehľadné a praktické.

Topánky a doplnky

Použite túto metódu aj na topánky a doplnkové príslušenstvo. Zatlačte svoje jarné a letné topánky na zadnú časť skrine či iného úložného priestoru a jesenné či zimné topánky do prednej časti. Takisto ich usporiadajte podľa frekvencii využitia a tento trik vám uľahčí naozaj mnoho. 

Inšpirujte sa: Bytový dizajnér o trendoch v interiéri: Na čo sa zamerať pri zariaďovaní bytu a akých chýb sa zbytočne nedopustiť?

Všetko má svoje miesto

Vaším cieľom je vidieť všetko vo vašom šatníku pri otvorení dverí!  Udržujte svoj šatník uprataný tak, že ho po použití alebo vypraní vášho oblečenia ho vrátite na svoje miesto. Znie to jednoducho, pretože to je! Niekoľko minút potrebných na vrátenie oblečenia na ich správne miesto patrí k dôležitým bodom na udržiavanie organizovaného šatníka. Vytvorte dobré návyky a vo vašej usporiadanej skrini sa budete cítiť omnoho lepšie.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba