Presunúť na hlavný obsah

Tamara robila vo vzťahu kroky, ktoré si veľa žien nedokáže odpustiť: Na takúto žiarlivosť sú muži priam alergickí!

Feminity

Viete, ako sa to hovorí: ”Všetko s mierou”! A toto platí dokonca aj v láske. Svedčí o tom aj osobná skúsenosť Tamary.

Hoci oddanosť k partnerovi býva na začiatku veľmi príjemná a milá, všetkého veľa škodí. Od prehnanej lásky a zamilovanosti je skutočne len krôčik k závislosti. Takej, ktorá napokon ubližuje všetkým. Svoje o tom vie aj Dano. 

Začalo sa to celkom nevinne

Bola to láska na prvý pohľad. Tamara sa zamilovala do Dana na pracovnom meetingu. V tom čase nastupoval do firmy, v ktorej pracovala a okamžite si ju získal. ”Bol milý, láskavý, vzdelaný, vtipný  a neskutočne sexi. Ešte v ten večer sme odchádzali ruka v ruke, ako poslední. A vôbec nám nevadilo, že to všetci kolegovia videli.” Aj keď väčšina zamestnávateľov nie je vzťahmi na pracovisku veľmi nadšená, tu to všetci akosi prirodzene akceptovali. Tami a Dano boli nerozluční, trávili spolu čas v práci, po nej chodili spoločne do fitka a trvalo len niekoľko týždňov, kým sa k nemu nasťahovala.

Zo začiatku to vyzeralo skutočne idylicky. Presne tak, ako na začiatku vzťahu býva. Keď však prvotný ošiaľ a vášeň po pár mesiacoch opadli, Dano sa chcel prirodzene občas aj stretávať s kamarátmi. No to, aby vybehol na pivo bez svojej polovičky, nechcela Tami ani náhodou akceptovať. Nikdy nemala veľa kamarátok a skúšala ho presvedčiť tým, že bude po celom dni doma sama, bude jej smutno a prečo vlastne nechce tráviť čas s ňou. Najskôr sa ju snažil Dano pochopiť, keď sa však jeho najlepšiemu kamarátovi narodil syn, oznámil Tamare, že tam jednoducho pôjde. 

Toto by nikto nečakal

To, čo však malo nasledovať, si Dano rozhodne nevedel ani predstaviť. Keď odišiel, Tami sadla do auta a sledovala ho. Zastavila pred domom jeho kamaráta a celý večer čakala, kto tam bude prichádzať. Medzitým mu vypisovala neustále smsky, ako jej veľmi chýba, že už od nej nemôže odchádzať. Po tom, čo Dano asi na dvadsiatu správu nereflektoval, zazvonila rovno pri dverách s tým, že sa necíti dobre a potrebuje, aby s ňou odišiel domov. Hoci bol riadne vytočený, lebo mu bolo jasné, o čo Tami ide, rozhodol sa jej odpustiť. Táto situácia sa však v priebehu mesiaca zopakovala asi štyrikrát. Zašlo to tak ďaleko, že mu Tamara dala do auta naištalovať sledovacie zariadenie a snímala každý jeho krok. Ak sa napríklad po ceste do obchodu zastavil na inom mieste, urobila obrovskú scénu, že ju určite podvádza. 

Rozhodol sa zakročiť

A buďme k sebe úprimné, toto nevydrží asi žiadny chlap. Dano sa po roku takéhoto psychického teroru rozhodol s Tami rozísť. Ani vo sne by ho však nenapadlo, čo ho ešte čaká. Napriek tomu, že zmenil zamestnanie, aj tri mesiace od rozchodu ho Tamara neustále prenasleduje, volá mu, snaží sa ho presvedčiť, že sa k nej musí vrátiť. Zamilované smsky striedajú neustále vyhrážky. Násilie a teror skutočne nie sú iba modriny na tvári. A Dano by o tom vedel veru rozprávať. Hoci sa snaží urobiť všetko pre to, aby na Tamaru nemusel podať trestné oznámenie, vyzerá to, že sa tomu asi nevyhne…

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus