Presunúť na hlavný obsah

Zoznam pracovných pozícií, v ktorých ľudia najviac priberajú: Toto je hlavná príčina

Kariéra

Kým na niektorých miestach schudnete, na iných naopak značne priberiete. Viete, čo majú nasledujúce profesie spoločné?

Aj zmena profesie môže byť hlavnou príčinou väčšieho čísla na váhe. Podľa všetkého však práve tie nasledujúce vytvárajú prostredie, v ktorom ľudia priberajú najviac.

Mohlo by vás zaujímať: Sympatická Slovenka odišla z práce, ktorá ju nenapĺňala: Dnes sú betónové kvetináče, ktoré vyrába hitom

Učiteľka

Hoci sa môže zdať, že práve učiteľke pohyb chýbať nebude, keďže sa hýbe okolo detí a počas pracovnej doby absolvuje niekoľko presunov z triedy do triedy, pravda je inde. Nebude to len sedením, ale aj neustálym stresom a nedostatkom voľného času na desiatu, či obed. Práve tieto ženy musia všeto robiť rýchlejšie a popritom dávať pozor aj na to, čo sa deje okolo nich.

Administratívna asistentka

Jedna z prác, ktorú vykonávate v sede. Niekedy sa stane, že tieto ženy sú tak veľmi zaneprázdnené úlohami a zadaniami, že od stola sa postavia maximálne na pár minút, ak vôbec. Okrem toho práve ony obedujú za počítačom a tak si veľakrát ani neuvedomia, koľko toho do seba dali.

Policajtka

Sú v neustálom zhone a väčšinou ich vidíte jazdiť na aute, v ktorom strávia niekoľko hodín zo svojho pracovného času. Práve tento sedavý spôsob a tiež stres sú príčinami prečo ľahšie v práci priberajú. Okrem toho, toto je jedna z profesii kde ľudia konzumujú najviac sladkostí kvôli tomu, aby spracovali stresové situácie, ktoré prežívajú. 

Sociálna pracovníčka

Stáva sa, že kým sociálna pracovníčka pomáha ľuďom, akosi zabúda na seba. Tieto ženy nemusia "stráviť" iba svoje problémy, ale aj problémy iných a to je pre nich občas veľmi náročné. Sedavý spôsob a nezdravý výber jedál sa nakoniec na postave prejavia. 

Čítajte aj: 10 vecí, ktorými sa riadia najšťastnejší ľudia na svete: Vďaka nim bude váš život bezstarostný!

Architetka, dizajnérka, či umelkyňa 

Ich profesia je o neustálom sedení za počítačom a občas si ani neuvedomia, že už hodiny nejedli. Neskôr sa to snažia dohnať a tak sa stáva, že to s porciami a celkovo s jedlom zbytočne prestrelia. Dobrou radou je určite to, aby začali pravidelne jedávať a na jedlo sa sústredili. 

Čo robiť, aby ste v práci zbytočne nepriberali?

  • snažte sa počas pracovnej doby čo najviac hýbať a prejdite sa po kancelárii vždy, keď to je možné
  • vymeňte schody za výťah a auto si odparkujte ďalej, ako zvyknete
  • vyberajte si zdravé alternatívy jedál a konzumujte hlavne čerstvé potraviny
  • dodržiavajte pitný režim a pite veľa vody
  • nahraďte kávu zeleným čajom, ktorý je skvelým spaľovačom
  • snažte sa viac oddychovať a zabudnite na stres, pomôžu tiež dýchacie cvičenia

Robíte jednu zo spomenutých profesií?

spolu hlasovalo 125 ľudí

áno
96
nie
29

- Najčítanejšie -