Presunúť na hlavný obsah

Skvelé cvičenie na pevný zadok, ktoré môžete robiť kdekoľvek: Zabudnite na drepy a skúste to takto

Fitness

Vsetci zrejme vieme, že drepy sú veľmi účinnými cvikmi na pevné pozadie. Pokiaľ však chcete pre vaše pozadie spraviť viac, alebo sa vám do drepov príliš nechce, vyskúšajte toto cvičenie.

Krásne modelky z Victoria´s Secret nedajú dopustiť na cvičenie, vďaka ktorému majú pevné postavy. Tentokrát jedna z nich na sociálnej sieti prezradila, aký cvik na zadok cvičí aktuálne najčastejšie. Jej postava je dôkazom toho, že sa to oplatí.

Prečítajte si: Trúfnete si na tento zoštíhľujúci cvik? Spravte ho 50-krát za deň a už po mesiaci uvidíte rozdiel!

Zdvíhanie nôh v ľahu

Stačí, ak si ľahnete na lavicu, alebo bedňu na cvičenie, chytíte sa rukami v prednej časti a pomaly zdvíhate dozadu obe vystreté nohy. Stačí ich zdvíhať iba do takej polohy aby zostali vystreté a neničili ste si chrbticu. Dôležité je tiež to, aby ste zadok hore stiahli a zostali celý čas spevnený. Okrem toho nezabúdajte ani na pravidelné dýchanie. Intenzitu cviku si môžete znásobiť tým, že použijete gumu, ktorú si natiahnete cez obe nohy. Keď ich máte hore môžete ich dať od seba a potom znova spojiť. Vďaka gume budete už po niekoľkých opakovaniach cítiť, že vaše nohy a zadok skutočne pracujú. Čo sa týka opakovaní, ideálne je spraviť tri série po 15 opakovaní. 

Jeden z anjelikov Victoria´s Secret, atraktívna Jasmine Tookes ukázala, ako má cvičenie správne vyzerať. Inšpirujte sa jej vlastnou, krátkou ukážkou cviku.

 

Príspevok, ktorý zdieľa JoJa (@joja),

Nezabudnite však, že pevný zadok je výsledkom viacerých faktorov. Snažte sa pravidelne cvičiť, majte dostatok pohybu a hlavne si vytvorte správny jedálniček zložený zo zdravých a výživných potravín. V jedálničku by vám okrem čerstvej zeleniny, či ovocia, nemali chýbať ani zdravé tuky, bielkoviny a komplexné sacharidy. Výsledky vďaka tomuto poctivému prístupu na seba nenechajú dlho čakať. 

Mohlo by vás zaujímať aj: 30-dňová výzva na štíhlu postavu po 30-tke: Cvičenie a jedálniček, ktorý vás dá dokopy v akomkoľvek veku

Koľkokrát do týždňa reálne cvičíte?

spolu hlasovalo 226 ľudí

1-krát
22

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus