Presunúť na hlavný obsah

Som vďačná za každé nové ráno: Dnes už viem, že to nie je samozrejmosť

Feminity

Hoci to môže znieť ako klišé, ale zdravie máme skutočne len jedno. Žiaľ, často si to neuvedomujeme. Svoje o tom vie aj Barbora. Zo sekundy na sekundu sa jej život obrátil hore nohami. Takmer prišla o to najcennejšie.

Barbora je akčná mladá baba, ktorá miluje život a cestovanie. So snúbencom Edom pracujú v spoločnej firme ako právnici. Častokrát trávia nad papiermi v kancelárii dlhé hodiny a neraz končia pred polnocou. Hoci voľného času nemajú na rozdávanie, keď sa môžu uvoľniť, vydajú sa na nejakú dobrodružnú cestu. Žiaľ doteraz to bolo väčšinou len prstom na mape. Vždy si naplánovali dovolenku, miesta, ktoré chcú navštíviť a ako naschvál im do toho niečo vošlo. Klient, súd, nútené sťahovanie firmy… Jedného dňa zistili, že v tomto režime plného pracovného stresu, nervozity a workoholizmu fungujú už viac ako dva roky. A asi by to tak bolo doteraz, keby ich život nezastavil a nedonútil spomaliť. Len zvlášť krutým spôsobom.

Neprehliadnite: Naša dcéra Andrea zistila, že som podviedla jej otca: Takú reakciu som nečakala

Život sa s nami občas zahrá nie príliš férovo

Edovi bolo viac ako mesiac ťažko, necítil sa najlepšie, ale hovoril si, že to bude len nejaká chrípka. Veď na jeseň je každý chorý. Pri rutinom vyšeterení však lekár vyslovil verdikt, na ktorý tridsaťročný človek naozaj nie je pripravený a ani náhodou s tým neráta. Diagnóza bola jasná - rakovina pľúc. V tom momente zastal pre Eda a Bašku čas. ”Keď mi povedal, čo sa stalo, myslela som, že sa zbláznim. Mali sme toľko plánov. Chceli sme cestovať, užívať si, vychutnávať. Stále sme si hovorili, že sme mladí a všetko je ešte pred nami. Odrazu sme zistili, že toho času máme oveľa menej ako sme predpokladali.” Všetko nabralo rýchly spád. Edo absolvoval náročnú operáciu a sériu chemoterapií, čo ho úplne položilo. ”Pripadala som si ako v zlom sne. Hovorila som, si, že to nemôže byť pravda. Človek, ktorého som milovala, sa mi odrazu strácal pred očami. Nad vidinou našej spoločnej budúcnosti visel Damoklov meč. Povedala som si, že už viac Eda nechcem vidieť takto a začala som robiť všetko preto, aby opäť túžil žiť.” 

Verím, že nás čaká nový začiatok

So súhlasom lekára sa Barbora rozhodla snúbenca vziať na výlet do Toskánska. ”Prenajala som nám malebný domček uprostred rodinného vinárstva obklopeného olivovými hájmi a vinohradmi, v zelených kopcoch oblasti Chianti. Dni trávime brázdením uličiek a skrytých zákutí tejto rozprávkovej krajiny, ochutnávaním domácich miestnych špecialít a spoznávaním nových miest.” Až tu Baška a Edo znovu objavili krásu v jednoduchých veciach života okolo nás. Na Slovensko sa vrátiť neplánujú. Baška riadi firmu odtiaľto a ak treba, odletí na dva dni do Bratislavy. A čo je základ, Edov stav sa výrazne zlepšil. ”Hoci nevieme, čo bude zajtra, ani nás to už nezaujíma. Žijeme pre daný moment. A všetko čo robíme, robíme tak, akoby sa tá chvíľa nemala už opakovať.”  

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus