Presunúť na hlavný obsah

Vďaka týmto trikom bude pre vás šetrenie peňazí oveľa jednoduchšie: Stačí sa riadiť zlatými pravidlami!

Zábava

Bez ohľadu na to, aký je váš mesačný príjem či stav vášho účtu v banke, mali by ste sa riadiť týmito bodmi, ktoré vám pomôžu pri šetrení úsporov. Vytvorili sme pre vás jednoduchý zoznam s niekoľkými spôsobmi, ako začať šetriť vaše peniaze už dnes.

Žiaden z týchto tipov nezmení váš stav v peňaženke zo dňa na deň, ale s odstupom času bude táto zmena naozaj viditeľná a vy sa budete tešiť z ušetrených peňazí. Niektoré z týchto stratégií trvajú len pár minút, zatiaľ čo iné si vyžadujú viac pravidelnosti a úsilia. Napriek tomu považujeme tieto body za veľmi jednoduché a ak ich dodržíte, môžete rýchlo zistiť, že zrazu ušetríte oveľa viac peňazí, než kedykoľvek predtým. 

Mohlo by vás zaujímať: Kvôli práci som sa odsťahovala preč od rodiny: To, čo sa stalo potom, som nezvládla

Založte si sporiaci účet

Presúvajte časť svojej mesačnej výplaty na sporiaci účet a šetrite si postupne svoje zarobené peniaze. Vyhraďte si sumu, ktorú považujete za dostatočnú a každý mesiac si túto čiastku presuňte tam, kde bude najviac v bezpečí. Viete dobre, že pokiaľ by ste tieto peniaze mali pri sebe v hotovosti, okamžite by ste ich minuli. Takto na vás počkajú, kým nepríde ich čas.

Prestaňte kupovať a začnite predávať

Heslo, ktorým sa držia všetci uvedomelí ľudia s vidinou ušetriť peniaze a nemíňať ich na hlúposti. Stanovte si jasné ciele a s rukou na srdci si určte základné priority. Myslíte si, že naozaj potrebujete vlastniť 20 párov rovnakých lodičiek? Zamyslite sa nad svojím doterajším nakupovaním a skúste prehodnotiť svoje výdavky. Namiesto nakupovania začnite vyraďovať kúsky, ktoré nenosíte a predajte ich niekomu, kto ich využije viac. 

Vyrobte vlastné originálne darčeky 

Ak chcete šetriť peniaze a byť súčasne veľkorysá, vytváranie vlastných domácich darčekov je jedným zo spôsobov, ako dosiahnuť oba ciele. Ľahko a lacno zvládnete vyrobiť sviečky, mydlo, šperky alebo iné doplnky a nielenže tým vnesiete osobný dotyk do vašich originálnych darčekov, ale zároveň ušetríte množstvo peňazí. V období Vianoc je tento bod naozaj užitočný!

Riaďte sa 30 dňovým pravidlom

Zabrániť nekontrolovanému nakupovaniu vecí môžete aj zlatým 30 dňovým pravidlom, ktoré vám pomôže vzdať sa nesprávnych rozhodnutí a prehodnotiť váš názor. Vždy, keď budete v obchode a zaplaví vás nezameniteľná chuť kúpiť si niečo nové, zaveďte si pravidlo 30 dní, počas ktorých vydržíte a túto vec si nekúpite. Po uplynutí jedného mesiaca sa totiž odhalí pravda, či danú vec naozaj potrebujete alebo ide len o roztopašnosť.

Napíšte si nákupný zoznam a dodržte ho

Jeden z najjednoduchších spôsobov, ako ušetriť peniaze, je nakupovať len vtedy, keď máte nákupný zoznam. Vytvorenie zoznamu pred návštevou obchodu s potravinami je obzvlášť dôležité. Nielenže vám to môže pomôcť pri kúpe jednotlivého tovaru, ale zároveň sa vyhnete nákupu potravín, ktoré by ste mohli nevyužiť a zbytočne znehodnotiť.

Inšpirujte sa: Prečo si na jeseň pripadáme menej pekné a čo na to zaberá? Poradíme vám, čo vás rozžiari a omladí

Prestaňte fajčiť

Ak patríte k aktívnym fajčiarom, vaše mesačné výdavky sú omnoho vyššie, ako u nefajčiarov. Pokúste sa obmedziť alebo nadobro odstrániť cigarety z vášho života. Nielenže si vďaka tomuto novému životnému štýlu ušetríte množstvo peňazí, ale zároveň urobíte niečo aj pre svoje zdravie

- Najčítanejšie -