Presunúť na hlavný obsah

Týmto si dokážete zachrániť vzťah: Aj neverníkovi môžete opäť začať veriť, no musí vám sľúbiť toto

Feminity

Nevera je azda jedným z najhorších podrazov vo vzťahu. Mnohé z nás ju nedokážu odpustiť a sú presvedčené, že ak niekto podviedol raz, urobí to znova. No nemusí to tak byť vždy. Občas treba aj neverníkovi dať druhú šancu.

Prečítajte si: Môj priateľ urobil najkrajšiu a zároveň najhoršiu vec: Neuveriteľne ma ponížil pred svojou bývalou

Klamal vám do očí. Každý jeden deň sa na vás uprene pozrel a povedal, že ide do práce, že má nečakanú firemnú večeru, že opäť niečo treba vybaviť. A potom ste našli v jeho aute náhrdelník, ktorý nie je váš. V tom momente vám to bolo jasné. Bol s ňou a hoci ste nepoznali jej meno, išlo o ženu, ktorá za sekundu zničila všetko, čo ste vy dvaja medzi sebou roky budovali. Základ vášho vzťahu, ktorý tvorila dôvera bol odrazu preč. Pocit bezpečia, spolupatričnosti, lásky - to všetko ste stratili a vaše srdce sa odrazu rozlámalo na tisíc kúskov. Áno, vieme, bolí to oveľa viac ako chceme. No ak napriek tom všetkému svojho pána ”Božského” milujete, treba mu dať druhú šancu.

Nový začiatok

Hoci je to náročné aj vzťah naštrbený neverou sa dá zachrániť. Psychológovia a vzťahoví poradcovia v tom majú jasno. Ak vám sľúbi partner toto, je to na dobrej ceste a môžete začať od nuly. Musí si uvedomiť, že ak chce, aby ste mu opäť verili, nemôže si dovoliť jediný malý prešľap, tajomstvo, či zaváhanie. Musí k vám byť maximálne otvorený a hovoriť vám o všetkom. Bez výnimky. 

No a bez pravidiel to tiež na začiatku nepôjde…

1. Jeho mobil máte kedykoľvek k dispozícii

2. Môžete sa kedykoľvek informovať kde je, s kým je a pokojne ho prísť pozrieť

3. Ak sa mu zmení program, zavolá vám a oznámi vám to

4. Bude sa s vami veľa rozprávať o svojich problémoch, radostiach aj starostiach

5. Občas vás vezme aj na firemnú večeru, nemusí na celú, len sa napríklad dohodnete, že pôjdete práve okolo

Môže to znieť síce ako veľká kontrola a obmedzovanie, no získať stratenú dôveru, rozhodne nie je tiež “hodinová záležitosť”. Takže, ak vás miluje, nezaváha ani sekundu. 

Neprehliadnite: Päť klamstiev, ktoré hovorí každá žena: Toto sú veci, čo nemyslíme úprimne

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus