Presunúť na hlavný obsah

Po tom, čo moja sestra opustila muža s rodinou, nastal v mojom živote zvrat: Nášmu vzťahu nedával nikto šancu

Feminity

Viete ako sa to hovorí: ”Srdcu nerozkážeš.” A občas veru dokáže byť láska veľmi komplikovaná. Najmä, keď ju v začiatkoch vášho vzťahu všetci odsudzujú na zánik. Lenka o tom vie svoje. Potom čo sa vydala za manžela svojej sestry, takmer nikto to nedokázal pochopiť.

Prečítajte si: Len dva mesiace po rozchode s expriateľom som sa vydala: Dnes už viem, prečo to tak bolo

Vždy bola iná

Lenkina sestra Helena bola akčná, plná životného espritu a skutočne nezastaviteľná. Milovala zábavu, cestovanie, dobrodružstvo. Ako hovorila ich mama - typický ”vetroplach”. Nikdy príliš nerešpektovala pravidlá a často sa snažila ísť proti prúdu. Hoci bola vydatá, s Milanom sa vlastne nikdy poriadne neusadili. Veľa cestovali a jednoducho si užívali život naplno. Boli pánmi svojho času. Keď však neplánovane otehotnela, ich život sa obrátil hore nohami. Helena nebola vôbec pripravená na to, že by sa mala stať mamou. Nikdy o deťoch s Milanom ani nahlas nehovorili, lebo pre Helu to bolo v aktuálnom období tabu. Mala veľa cestovateľských snov, túžila navštíviť Škandináviu a na pár rokov sa usadiť v Thajsku. No bábätko, ktoré bolo na ceste, všetko zmenilo. 

Narodením dcérky sa všetko zmenilo

Keď sa Izabela narodila, Helu potrápila popôrodná depresia. Nedokázala sa na malú ani len pozrieť. V tom čase pomáhala Milanovi s dcérkou práve Lenka. Bola presným opakom Heleny. Pokojná, tichá, starostlivá a vždy túžila po deťoch. Len nikdy nemala šťastie na lásku. Všetci muži, do ktorých sa zamilovala, ju len využili a odkopli. Lenka malú zbožňovala, každý deň jej nahrádzala mamu. Chodila s ňou na prechádzky, do poradne, uspávala ju. Presne ako keby bola jej mamou ona. Nikomu v rodine sa to v tom momente nezdalo zvláštne. No tým, že Lenka trávila čoraz viac času u svojej sestry, postupne sa začala aj inými očami pozerať na svojho švagra. Milan bol prototypom muža, po akom vždy túžila. Hoci si hovorila, že na nad niečím takým ani nemôže rozmýšľať, zašlo to oveľa ďalej ako predpokladala. 

Toto nikto nečakal

Keď mala Izka dva mesiace, Helena od Milana a malej odišla. Z ničoho nič. Zo dňa na deň. Bez akéhokoľvek vysvetlenia. Kúpila si letenku do Bangkoku, podala žiadosť o rozvod a po súde sa už neozvala. Izabela už sfúkla štyri sviečky na svojej narodeninovej torte a mama hovorí Lenke. Áno, tušíte správne, Lenka a Milan sa do seba zamilovali. Hoci väčšina rodiny bola proti ich láske a nesúhlasili s ich manželstvom, oni dvaja neváhali ani sekundu. Pochopili, že patria k sebe. Že tvoria rodinu. Izabela pozná svoju biologickú mamu len z fotiek a rozprávania. ”Nechcem aby malá o Hele nevedela, predsa len, stále je to moja sestra a deväť mesiacov ju nosila pod srdcom. Len Izi je naozaj ešte maličká, nechápe súvislosti. Viem, že raz príde deň, kedy jej budeme musieť všetko vysvetliť a ona sa bude veľa pýtať. No verím, že to zvládneme.”

Neprehliadnite: Týmto si dokážete zachrániť vzťah: Aj neverníkovi môžete opäť začať veriť, no musí vám sľúbiť toto

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus