Presunúť na hlavný obsah

Skutočne majú ženatí muži väčšie sklony k nevere? Slová odborníka prezrádzajú krutú realitu

Feminity

Nezdá sa aj vám, že v dnešnej dobe čoraz viac ľudí považuje neveru za normálnu? Väčšina ju prijala ako prirodzenú súčasť života. No a nanešťastie, najviac sa jej darí v manželskom zväzku. Kde sa však v človeku berie? A prečo to tak je?

Neprehliadnite: Moja mama sa po 15 rokoch rozhodla pre ďalšie dieťa: Takéto prekvapenie ma čakalo po narodení mladšej sestry

Ako je možné, že sa vášho láskavého manžela a otca vašich detí, stane odrazu chlap, ktorý nepozná zábrany? Prečo je ochotný kvôli chvíľkovej vášni obetovať všetko, čo ste doposiaľ budovali?

Naozaj obrúčka pridáva na sexappeale? 

Žiaľ psychológovia v tom majú jasno. Nanešťastie pre nás vydaté, odpoveď na poslednú otázku je áno. ”Hoci to môže znieť absurdne, pre ženy sú muži, ktorí majú manželku, oveľa príťažlivejší. Je totiž prirodzené, že takýto jedinec sa už vie postarať aj o niekoho iného, chce niečo v živote vybudovať a túži po stabilite. Presne to je to, čo iné ženy na takomto mužovi láka,” vysvetľuje klinický psychológ Mgr. Martin Miler. V danom momente zohráva totiž úlohu príťažlivosť. Vtedy ženy neanalyzujú do detailov fakty, že ak je človek neverný raz je veľmi pravdepodobné, že to urobí znova. Tu hrá jednoducho prím chémia. 

Čo mužov vedie k nevere?

Nuž a čo si budeme klamať, muži častokrát takejto výzve nevedia povedať nie a podľahnú. To čo ich však vedie k nevere vás možno prekvapí. Americký psychológ a manželský poradca Gary Neuman, robil prieskum a zistil skutočne zaujímavé fakty. Až 92 percent mužov prezradilo, že hoci nie sú spokojní napríklad s frekvenciou sexuálnych stykov, sex nie je prvotnou príčinou ich nevery. To čo im chýba je nežnosť, láska a obdiv. Milenka v nich dokáže vyvolať pocit, že sú stále potrební, sexi, vzrušujúci a príťažliví. A muži potrebujú uznanie. Na to by ste milé dámy, nemali zabúdať. Je úplne jedno, či ste v manželstve rok, dva, alebo tridsať. Vášeň vo vzťahu treba udržiavať v každom veku. Vtedy je veľmi pravdepodobné, že aj keď sa váš manžel obzrie za peknou kočkou, vždy to zostane len pri pohľade.  

Prečítajte si: Tenká hranica vo vzťahu, keď môže aj tá najväčšia láska zlyhať: Podstatu nájdete v týchto slovách spisovateľa Exupéryho

- Najčítanejšie -