Presunúť na hlavný obsah

Talentovaná návrhárka Galina Hnatičová odišla do Londýna: Jej modely svadobných šiat Galina Couture vám vyrazia dych

Kariéra

Už ako veľmi mladá odišla sama do Londýna splniť si svoj sen, s ktorým žila odmalička. Po prvotných útrapách sa jej podarilo uspieť a dnes si jej šaty značky Galina Couture kupujú šťastné nevesty po celom svete. Zoznámte sa s krásnou Galinou Hnatičovou.

Ako vlastne celý nápad s navrhovaním svadobných šiat vznikol?

Ja stále vravím, že mi to bolo dané do vienka. Šitiu som sa venovala už od detstva. Zbožňovala som to, avšak srdce ma ťahalo hlavne za bielou krajkou, nežnosťou a romantikou, ktorú dokážu vyčariť jedine svadobné šaty.

Inšpirujte sa: Slovenka Denisa vracia zašlú slávu bábovkám: A to ani zďaleka nie je všetko

Už ako veľmi mladučká ste odišli do Londýna, bez predchádzajúcich skúseností či praxe. Ako sa Vám podarilo uspieť?

Veru, mala som len osemnásť rokov, nevedela som angličtinu a mala som nulové skúsenosti. Na druhej strane som však mala sen, ktorý som si chcela splniť a jedine ťažkou drinou a silou a ochotou bojovať a niečo dosiahnuť som sa pomaličky posúvala vpred. Avšak klamala by som, keby som  tvrdila, že všetky dni sú korunované úspechom. Každý jeden je totiž iný, prinesie vám niečo nové, nečakané a možno často i negatívne. Snažím sa však hlavne z tých zlých poučiť a posunúť sa niekam ďalej.

Návrhári sa väčšinou nešpecializujú len na svadobné šaty, ale na viacero kusov oblečenia. Prečo ste sa rozhodli venovať sa práve svadobným róbam?

Asi sa tak stalo presne v momente, keď som so svojím prvým svadobným kúskom urobila nevestu šťastnou. Len ma to utvrdilo v presvedčení, že navrhovanie svadobných šiat je presne to, čo chcem robiť. Navyše som skutočne šialený romantik, takže niet čo dodať. Stačí, keď do toho dám srdce, vášeň a fantáziu a recept na nádherné šaty je na svete. A na čo nesmiem zabudnúť je fakt, že vďaka krásnym šatám zostanem v hlave hostí na celý život presne tak, ako ten veľký deň.

Nenechajte si ujsť: Slovenka Denisa vracia zašlú slávu bábovkám: A to ani zďaleka nie je všetko

Čím sa podľa Vás tie Vaše odlišujú od ostatných?

Moje šaty sú jednoducho výnimočné, individuálne a jedinečné. Každá nevesta musí cítiť, že sú pre ňu tie pravé a že jej niečo dávajú. Robím ich totiž od srdca a chcem, aby vyžarovali úsmev. Inšpiráciou je mi môj život, moje sny a túžby. Všimla som si však, že sa nevestám páčia hlavne moje krajky, ktoré sú skutočne kvalitné a majú nádherný dizajn. Dávam si pri ich výbere skutočne záležať a ak neviem zohnať dostatočnú kvalitu, šaty radšej ani nechcem šiť. Chcem, aby sa každá krivka šiat prispôsobila konkrétnemu ženskému telu. Ak sú totiž správne upravené, zvýraznia krásu ženského tela a každá jedna sa v nich tak cíti sebavedomo a famózne.

Ak by ste sa mali s odstupom času rozhodnúť, šli by ste do celého nápadu znovu?

Bez váhania. Ja som typ ženy, ktorá si ide za svojím a vie, čo chce. Vôbec to nebolo ľahké, ale sama som si vybrala túto cestu. Síce plnú prekážok, ale aj túžby niečo dosiahnuť a spraviť iných ľudí šťastnými. Nemám strach z neznámeho či prekážok, čo je, myslím si, v tomto povolaní skutočne dôležité. Neviem si však predstaviť, že by som robila niečo iné.

Mohlo by vás zaujímať: Dve Slovenky vytvorili priestor, kde sa spája láska ku kvetom, prírode, designu: Vitajte v botanickom laboratóriu

Určite ste si hlavne v začiatkoch prešli ťažkými obdobiami. Ako by ste celkovo zhodnotili cestu za svojím snom?

Bola presne taká, aká mala byť. Odvážna, plná očakávania, naplnená túžbou, sem-tam menšou turbulenciou. Hlavne som si však bola vedomá toho, že ak by sa aj tento môj sen náhodou rozplynul, vyskúšala som to, dala do toho skutočne všetko a každý deň stál za to.

Kde sa vidíte vy a značka Galina Couture v najbližších rokoch? Máte nejaké nesplnené sny a méty?

Vidím sa na Slovensku. Už sa na tom vlastne pracuje. Koncom novembra sme mali našu prvú exibíciu v Bratislave, ktorá dopadla úplne nad očakávania. Už teraz sa teším, že Galina Couture šatičky si našli nevesty a rok 2018 bude úspešný. Taktiež premýšľame o otvorení menšieho salóniku, takže dúfajme, že sa naše sny čoskoro naplnia.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus