Presunúť na hlavný obsah

Zamilovala som sa do svojho svokra: Keď na to prišiel môj muž, nemohol sa čudovať, čo bolo dôvodom

Feminity

Komplikované je pre lásku občas naozaj slabé slovo. Niekedy dokáže náš život obrátiť skutočne hore nohami. A s kartami, ktoré rozdal osud Eme, by si asi poradil málokto.

Prečítajte si: Vlastnosti ženy, ktorú chcú muži za ženu: Čo si chlapi po tridsiatke všímajú viac na ženách?

Nie je všetko zlato, čo sa blyští

Ema bola vydatá za Roba dva roky. Ich vzťah bol na prvý pohľad ideálny. Rozumeli si, mali veľa spoločných záujmov a koníčkov. Profesne sa venovali práci, ktorá ich napĺňala a zbožňovali ju. Navyše bývali v krásnom veľkom dome v najlepšej štvrti v meste. Ako hovorím, na prvý pohľad idylka. To, čo im však doma chýbalo, bol detský plač a smiech. Ema veľmi túžila po tom, stať sa mamou. No Robo to každý rok len odkladal: ”Len ma odbil slovami, že na deti máme ešte čas. Vždy sa našlo niečo, čo malo prioritu. Bolo treba dokončiť záhradu, potom pracovňu, bazén. Jednoducho podľa Roba na dieťa treba mať istý kapitál, aby sme mu vytvorili podmienky pre perfektný, rozprávkový život. No moje biologické hodiny tikali čoraz intenzívnejšie. Sama som si veľmi dobre uvedomovala, že máme všetko, čo potrebujeme a začíname žiť veľmi povrchne a materiálne. Dúfala som, že bábätko by náš život zmenilo. Robo však o tom nechcel ani počuť.”

Zakázaná láska

Kým Robo trávil čoraz viac času v práci a nad bábätkom ani len nepremýšľal, jeho otec mal na toto iný názor. Hoci mal po 50-tke, deti zbožňoval. Dokonca sa snažil prednedávnom svoju manželku presvedčiť, nech si ešte bábätko urobia. Veľa času trávil aj s deťmi susedov a Ema vždy tajne obdivovala jeho vzťah k drobcom. Fascinovalo ju to a čoraz viac jej to imponovalo. Zrazu sa začala na svojho svokra pozerať celkom inými očami. Začala k nemu cítiť náklonosť a mala pocit, že práve on je ten muž, o akom vždy snívala. ”Uvedomovala som si veľmi jasne, že som sa do Paľa zamilovala. Viem, je to otec môjho muža, no práve v tomto momente som zistila, že naozaj platí, že srdcu sa rozkázať nedá.” Trvalo to viac ako rok. Ema tajne ľúbila svojho svokra a snažila sa s ním tráviť všetok možný čas. Keď to však už nevedela v sebe udržať, priznala sa manželovi. ”Nikdy nezabudnem na ten jeho pohľad. Sklamanie, bezmocnosť, hnev. Niekoľko týždňov sa so mnou nerozprával. Spával v obývačke a tváril sa, ako keby som neexistovala.

Neprehliadnite: Takéhoto muža majú dnes po boku 30-tničky, ktoré kedysi snívali o inom: Od viacerých nárokov upustili

Od platonickej zamilovanosti k bábätku

Raz večer však prišiel domov z práce sadol si ku mne a povedal mi, že prišiel ten čas, aby sme si urobili bábätko. Že veľa vecí pochopil a mrzí ho, ako sa počas tohto obdobia správal. V tom momente mi došlo, že moja zamilovanosť bola vlastne len túžbou po rodine. Presne takej, akú mali Robovi rodičia. ”Dodnes ďakujem môjmu mužovi, že pochopil celú situáciu a zostal pri mne. Moji svokrovci sa nikdy o kríze medzi mnou a Robom nedozvedeli. Ani o mojej platonickej zamilovanosti. No ak by sa to nestalo, pravdepodobne by som terza nekončila prvý trimester tehotenstva.”

- Najčítanejšie -