Presunúť na hlavný obsah

Kríza v našom vzťahu prišla po 10 rokoch manželstva tesne pred Vianocami: Takto sa nám ju podarilo ustáť

Feminity

Aj vás občas prepadne pocit, že zostávate s partnerom len zo strachu, že už si nenájdete nikoho iného? Ako však človek spozná, že ide len o bežnú ”manželskú únavu” a naozaj nie je čas povedať si navždy zbohom? Natália presne toto riešila minulý rok, pár dní pred Vianocami. A ľahké rozhodovanie to veru nebolo.

Neprehliadnite: Muž dokáže reálne vydržať po boku jednej ženy len určitý počet rokov: Potom túži po niečom inom

Buďme k sebe otvorené, desať rokov je už riadna doba. A na manželstvo v dnešnej dobe, kedy sa azda každý druhý pár rozvádza, je to naozaj obdivuhodný výkon. V tomto období už máte už za sebou všetky možné euforické vrcholy aj stmeľujúce pády. Je jasné, že partner vás už videl niekoľkokrát s nepríjemnou virózou, presne vie, ako vyzeráte odlíčená a PMS už pre neho tiež nie je cudzí pojem. Sú psychológovia a vzťahoví poradcovia, ktorí tvrdia, že prvú krízu zažíva vzťah už po roku a tú druhú práve po 10 rokoch. Svoje o tom vie aj čerstvá tridsiatnička Natália. 

Zlomový 10. rok

Jej manželstvo zažívalo najväčšiu krízu na desiate výročie svadby. Paradoxne v najkrajšom období roka, tesne pred Vianocami. ”Pamätám si akoby to bolo dnes. Zdobili sme vianočný stromček, keď mi Milan oznámil, že sa chce rozísť. Že už nie je šťastný, necíti ku mne to čo kedysi a chce si usporiadať myšlienky a prísť na to, či má vôbec zmysel v našom manželstve pokračovať. Bola to pre mňa rana pod pás. Ani len som netušila, že takto môj manžel uvažuje. Počas tých rokov mi ani nenapadlo, že by k takémuto obdobiu mohlo medzi nami vôbec dôjsť.”  Odrazu si však Milan si pobali veci a presťahoval sa k rodičom. 

List, ktorý zmenil všetko

”Dlho som premýšľala čo urobiť. Nehcela som zahodiť naše manželstvo, no zároveň som vedela, že ak chceme toto obdobie prekonať, musíme začať úplne od začiatku.” A tak Natália napísala svojmu mužovi list a dohodla si s ním rande presne na Štedrý večer. Hoci si nebola istá, či príde verila, že im ešte dá šancu a bude to chcieť skúsiť. Milan chcel. ”Stretli sme sa na mieste, kde sme sa zoznámili. Takmer celú noc sme sa prechádzali nočným mestom, veľa sme sa smiali a odrazu som pochopila, že niečo takéto sme nerobili roky. Uvedomila som si, že tie najjedoduchšie veci v živote sú tie najdôležitejšie. Pochopila som to však až v okamihu, kedy som takmer stratila svoju životnú lásku." 

 

Prečítajte si: Dvojnásobná mamička sa preslávila po tom, ako sa jej narodili deti: Jej vianočná výzdoba vás dostane!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus