Presunúť na hlavný obsah

Tradície kráľovskej rodiny v období Vianoc sú odhalené: Toto sú ich typické zvyky!

Zahraničné celebrity

Bývalý kráľovský šéfkuchár odhalil niektoré obľúbené vianočné tradície kráľovskej rodiny, čo znamená, že teraz môžete nahliadnuť do ich vianočnej rutiny o čosi bližšie. O týchto zvykoch ste pravdepodobne netušili.

Celá kráľovská rodina sa už tradične zíde vo vidieckom sídle Sandringham v anglickom grófstve Norfolk, kde každoročne oslavujú svoje Vianoce. Ak by ste si však mysleli, že kráľovská rodina si potrpí na okázalú vianočnú výzdobu, ktorá musí pôsobiť ako zo zimnej rozprávky, ste na omyle. 

Mohlo by vás zaujímať: Princ Harry a okúzľujúca Kate Middleton majú výborný vzťah: Aj túto činnosť robia spoločne najradšej

Vianočný stromček s dlhou tradíciou

V skutočnosti si dajú záležať na krásnych vianočných ozdobách, ktoré však spoločne tvoria veľmi minimalistický a jednoduchý koncept. Kráľovná si nepotrpí na gýčové vianočné prvky a prehnanú výzdobu, takže dekorácia v období Vianoc je v kráľovskej rodine naozaj decentná. V ich sídle v jedálni sa už tradične nachádza veľký strieborný umelý stromček, ktorý je starý asi 30 rokov. 

Čaj popoludní a návšteva kostola

Pokiaľ ide o tradície, tak niektoré sú typické pre anglické rodiny, ako napríklad čaj popoludní či návšteva kostola hneď ráno v Štedrý deň. Ďalšie z tradícii však poukazujú na osobné zvyky kráľovskej rodiny, ktoré možno mnohí z vás ani len netušili. 

Vianočné menu

Rovnako ako väčšina rodín, aj tá kráľovská sa drží svojich zvykov a v období Vianoc si každý rok pochutnávajú na rovnakom vianočnom menu. Zaujímavosťou je, že ich hostina na Štedrý večer začína skôr v poobedňajších hodinách, než ako je u nás zvykom. V ich tradičnom vianočnom menu nájdete šalát s krevetami alebo homármi, pečenú morku, ružičkový kel a vianočný puding s brandy likérom. 

Whisky so šéfkuchárom 

Práve pred vianočnou hostinou vstupuje do jedálne šéfkuchár kráľovskej rodiny, ktorý vyrezáva a servíruje pečené rebrá alebo šunku na kráľovský stôl. Keď sa toto servírovanie skončí, kráľovná ponúkne šéfkuchára pohárikom whisky a spoločne si prednesú prípitok. Zaujímavosťou je, že je to jediný krát, kedy má šéfkuchár možnosť štrngnúť si s kráľovskou rodinou a popriať im šťastné a veselé sviatky. Tento tradičný zvyk patrí k jedným z najstarších.

Inšpirujte sa: 10 beauty tipov budúcej členky kráľovskej rodiny na krásnu pleť: Vďaka tomuto vyzerá Meghan Markle mlado a sviežo

Nedá dopustiť na čokoládu

Ďalšie zvyky by sa dali považovať za úplne bežné, presne také, ktoré sú obľúbené v rodinách po celom svete. Po slávnostnej hostine nasleduje rozbaľovanie darčekov a jedenie sladkostí. Medzi obľúbené zákusky kráľovskej rodiny patria nepochybne koláče a čokoláda, na ktorej je samotná kráľovná priam závislá. Je najobľúbenejšou príchuťou je práve tmavá čokoláda s kúskami mäty. Kto by to bol o nej povedal?

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus