Deti, narodené začiatkom nového roka budú mať jednu spoločnú vlastnosť: Aj takéto správanie od nich môžete očakávať

Ak svoju ratolesť očakávate už v prvých mesiacoch budúceho roka, pripravte sa na to, že vaše dieťatko bude mať sklony práve k tomuto.

Vaše detičky dostanú do vienka skutočný dar

Vaše detičky dostanú do vienka skutočný dar

Zdroj: Profimedia

Večne na cestách, večne zaneprázdnený

Aj tak by sa dali charakterizovať deti narodené v mesiacoch zimy a chladného počasia roku 2018. Ak ste už v požehnanom stave a svoje malé môžete očakávať hneď po novom roku, pripravte sa na to, že do vašej rodiny pribudne večný neposed, a to doslova.

Inšpirujte sa: Toto ruské dievčatko je hviezdou instagramu: Vyzerá ako vystrihnuté z rozprávkovej knižky

Januárové a februárové detičky totiž dostanú do vienka nielen túlavé topánky, ale aj obrovskú dávku odvahy a neposednosti. Už od malička bude jasné, že si ho doma užijete skutočne len toľko, koľko bude nevyhnutné a s prvými príležitosťami na odchod a spoznávanie ďalekého sveta, ho už doma neuvidíte. Neberte to však ako niečo zlé či nepríjemné, deti s podobnými vlastnosťami sú skôr darom ako niečím, nad čím treba zúfať.

Odvaha sa v súčasnosti ctí

Síce si spoločne doma veľmi neposedíte a už od útleho veku budete skôr počúvať príbehy o tom, ako váš malý nezbedník opäť zažil niečo vzrušujúce, nebuďte nešťastný. Deťom, ktoré sa neboja ísť si za svojím cieľom a telom im lomcuje večne neposedný duch, v skutočnom živote dosiahnu oveľa viac ako tie, ktoré sa boja čo i len vystrčiť nos spoza dverí rodičovského bytu. Možno si zo začiatku užijete viac hádok a nedorozumení ako v prípade, keby vás vaše dieťa na slovo poslúchalo, v konečnom dôsledku však patríte medzi skutočne šťastných rodičov.

Nenechajte si ujsť: VIDEO: Vianoce sa blížia: Máme pre vás tipy na perfektné darčeky pre najmenších

Kto sa nebojí, ten verí

A to práve vo vlastné schopnosti. Deti, ktoré majú strach urobiť závažné životné rozhodnutia sami a nemajú odvahu vykročiť do neznáma, sa častokrát v živote ocitnú v situáciách, kedy hlavne kvôli vlastnému strachu nedokážu riskovať a nevyužijú tak šancu, ktorá stojí rovno pred nimi. Tomu vášmu, narodenému hneď v novom roku, to však nehrozí. Práve jeho nebojácnosť a schopnosť brať prekážky ako ďalšiu výzvu, mu vydláždia cestu za úspechom.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Ak vyberáte kočík pre bábätko, sú veci, na ktoré by ste si mali dať pozor: Tohto sa vyvarujte

Je to však aj o vás

Vaše dieťatko sa síce narodí pod šťastnou hviezdou, musíte mu však dopriať dostatočné množstvo priestoru, aby to, čo dostalo do vienka, dokázalo i patrične využiť. Podporujte ho preto v robení odvážnych rozhodnutí už od malička, nechajte ho, nech sa rozhoduje o veciach samo a pokiaľ už v útlom veku bude chcieť spoznávať na vlastnú päsť, nedržte ho zbytočne nakrátko. Časom zistíte, že robíte správne.

Myslíte si, že mať dobrodružné dieťa je náročné?

Áno
36
Nie
4
Hlasovalo: 40

 

 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba