Presunúť na hlavný obsah

Najkrajšie životné múdrosti z filmu Pretty Woman: Toto by si mal osvojiť každý z nás

Zábava

Príbeh o bláznivej prostitútke, ktorá sa zmení na vznešenú dámu, v sebe skrýva viac tajných odkazov, ako by ste si mysleli.

Romantický príbeh, ktorý chytil za srdcia všetky generácie, je možné označiť ako nestarnúcu rozprávku. City a hlavne láska v ňom hrajú dôležitú úlohu, no podobne, ako v živote, ani tam neviedla cesta k nej jednoducho.

Prečítajte si: Neuveríte, komu patrí telo Julie Roberts na fotografii z Pretty Woman: Toto je skutočná majiteľka sexi postavy

„Nikdy nesúď ľudí podľa prvého dojmu“

Scéna, kde sa prvý raz Edward stretne s Vivian je naozaj kontroverzná. Solídny milionár a prostitútka. No nikdy nesúď ľudí podľa prvého dojmu. Prvý dojem je viac-menej o sympatiách, no ruku na srdce, stalo sa vám už v živote, že by ste sa pri nejakej osobe sekli? Nikdy by sme nemali odsudzovať druhých na základe toho, ako vyzerajú alebo čo robia, nepoznáme totiž ich minulosť. Nevieme, čím všetkým si museli prejsť a čo sa skrýva za ich Pandorinou skrinkou.

„Neexistuje škaredá žena, existuje iba neupravená“

Klišé „Každá žena je krásna“ má naozaj niečo do seba. Žena by mala o seba dbať a robiť všetko pre to, aby sa vo svojej koži cítila čo najlepšie a najsebavedomejšie. Ak je spokojná sama so sebou a má sa rada, je to z nej veľmi cítiť aj navonok. Lepšia ukážka, ako keď sa Vivian premení na elegantnú dámu, snáď ani nie je.

 „Za peniaze si skutočnú lásku (ne)kúpiš

Iste, na začiatku, keď si pojašenú Vivian Edward vydržiaval ako milenku, to vyzeralo, že áno. Neskôr jej však jeho peniaze nestačili. A aj keď jej dával viac a viac, bolo to stále málo. Vivian totiž túžila po tom, aby jej opätoval lásku.

„Nikdy nezabúdaj na svoju najlepšiu kamarátku“

Keď sa žena skutočne zamiluje, rozum ide bokom. Náš Pán Božský je pre nás tou najväčšou prioritou a všetko ostatné nás nezaujíma. Vrátane kamarátov a blízkych. Scéna, kedy Vivian žijúca si svoj rozprávkový sen dá do ruky peniaze Kity De Lucy, je naozaj silná a poukazuje na to, že priateľstvo je večné.

Mohlo by vás zaujímať: Julia Roberts a Richard Gere: Prečo sa nikdy nedali dokopy ako pár a ako vyzerajú po rokoch ich rodiny?

„Milovanie ako akt je omnoho vzrušujúcejšie než sex“

Milovanie, plné vzdychov a vášnivých emócií je príjemným vyvrcholením vzájomných sympatií. Ženská oddanosť v podobe sexi kriviek a mužské ruky, ktoré vás uchopia. Po tom všetkom väčšina z nás túži.

„Keď sa žena zamiluje, získa späť svoju hrdosť“

Žena, ktorá má hrdosť, nenechá so sebou zametať. Aj keď si to neuvedomujeme, hrdosť je úzko spätá s tým, koho máme v srdci a teda koho milujeme. Časť, kedy Vivian odíde, je jasným symbolom toho, že už nechce byť „len“ vydržiavanou milenkou, ale niečo viac.

Patrí film Pretty Woman medzi vaše obľúbené?

spolu hlasovalo 533 ľudí

Áno
515
Nie
18

- Najčítanejšie -