Presunúť na hlavný obsah

Vďaka tomuto pohybu sa udržíte fit aj v období sviatkov: Stačí, ak ho budete praktizovať každé ráno

Fitness

Niekedy aj tie najjednoduchšie pohyby vedú k najväčším prínosom pre vašu fyzickú kondíciu. Jedným z takých pohybov je aj starý dobrý plank, ktorý je dôležité vykonávať precízne a naozaj správne.

Plank alebo inak povedané doska síce môže vyzerať jednoducho, no opak je pravdou. Zatiaľ čo dostať sa do správnej pozície je jednoduché, držanie v tomto cviku si vyžaduje silu a vytrvalosť vo vašom bruchu, chrbte a celkovom jadre. Dnes vám ukážeme správne prevedenie tohto nenáročného cviku, vďaka ktorému sa udržíte fit aj v období sviatkov.

Prečítajte si aj: Najsexi cvik, ktorý vám zabezpečí správne držanie tela: Tento praktizujte každý deň!

Existuje veľa variantov, ktoré môžete skúsiť s týmto cvičením, ako napríklad pridať intenzitu a pracovať v rôznych oblastiach tela. V nižšie uvedenom videu sa zamerajte na detaily ,ktoré vám pomôžu pri zlepšení postoja, rovnováhy a celkovej kondície. Pravidelným praktizovaním tohto efektívneho cvičenia si privediete do života množstvo výhod. Viete, ktoré pozitívne stránky planku môžete očakávať?

FEMINITY TV: Pozrite si jednoduchú ukážku správneho držania tela pri cvičení plank

Tónovanie brucha

Doska vám pomôže vybudovať vnútorné svaly, ktoré sú skvelým základom pre tzv. „sixpack“ vzhľad. S tým, ako sa vaše brušné svaly posilnia, stredný úsek sa zúži a vy sa postupne dopracujete k vysnívanému osiemu pásu. Je naozaj neuveriteľné, ako toto základné scičenie dokáže zatočiť s vašimi tukovými zásobami.

Zníženie bolesti chrbta

Plank eliminuje bolesti chrbta, pretože posilňuje vaše jadro, čo má príjemný "vedľajší účinok" na znižovanie týchto nepríjemných ťažkostí. Pravidelným cvičením tohto nenáročného pohybu posilňujete vaše chrbtové svaly, najmä tie v hornej časti chrbta. Zdá sa, že je to jedno z mála cvičení, ktoré pomáha odstrániť aj zdravotné problémy.

Flexibilita

Zatiaľ čo toto cvičenie vytvára silu vo vašom tele, taktiež sa zvyšuje flexibilita v zadných svalových skupinách. Svaly okolo ramien, krčnej kosti a lopatiek sa pri tomto pohybe rozšíria a roztiahnu. Už po pár opakovaniach budete cítiť, že zapájate úplne odlišné svaly, než na aké ste boli zvyknuté doteraz.

Lepšia nálada

Prakticky každé cvičenie má potenciál na zvýšenie nálady a plank nie je žiadnou výnimkou. Doska je jedinečná v tom, že pomáha roztiahnuť a zároveň relaxovať skupiny svalov, ktoré sa často stávajú tuhými a napätými počas dlhšieho sedenia. Uvoľňovanie napätia, ktoré poskytujú dosky, je povznášajúce pre vášho ducha a dobrú náladu.

Inšpirujte sa: Efektívne cvičenie pre štíhle nohy a vyšportovaný zadok: Tento cvik si naozaj obľúbite!

Rovnováha a držanie tela

Ak chcete urobiť dosku správne, musíte zapojiť svoje brušné svaly, aby zostali vo vzpriamenej polohe. Bočné dosky alebo dosky s predĺžením sú obzvlášť priaznivé pre budovanie rovnováhy. Ak chcete otestovať a posilniť svoju stabilitu, vyskúšajte bočnú dosku s vyvýšením nohy. Tento náročnejší pohyb vám odskúša schopnosť udržať rovnováhu a vy tak veľmi rýchlo zistíte, na čom ste.

- Najčítanejšie -