Presunúť na hlavný obsah

Bola som milenkou, no necítila som sa vinná: Toto ma presvedčilo o tom, že som v skutočnosti nerobila nič zlé

Partnerské vzťahy

Vina sa väčšinou vždy hádže na tú, ktorá vraj zviedla. Čo, ak je však chyba niekde úplne inde?

Emma sa s Michalom poznali už nejaký ten rok, nikdy však k sebe nemali akosi blízko. Registrovali sa, to áno, avšak tam to končilo. Až do dňa, kedy sa k sebe pri spoločnej firemnej akcii nejakou náhodou dostali a nevedno ako, prerozprávali spolu celý večer.

Inšpirujte sa: Bola som tou druhou, zatiaľ čo on žil pod jednou strechou s manželkou: Všetko som tolerovala až do jedného momentu

Odvtedy sa to tiahlo. Najprv milo, nevinne, kamarátsky. Emma dávno vedela, že Michal má vyše sedemročný vzťah a nikdy by jej v tejto súvislosti ani len nezišiel na um, práve naopak. Brala ho ako kamaráta, s ktorým sa skutočne dá porozprávať takmer o hocičom. “Takmer hocičo sa však začiatkom leta zmenilo na úplne všetko. Michal mi, aj napriek tomu, že som bola odcestovaná v zahraničí, začal rozprávať veci, ktoré som spočiatku považovala za niečo, do čoho by som sa s určitosťou nemala starať. Rozhovoril sa totiž o svojom vzťahu. O tom, ktorý som dovtedy považovala za ideálny, nekonfliktný a bezchybný. Vraj majú problémy. Už dlhšie. Sú úplne iní, chcú iné veci. Od života, v posteli, vo vzťahu. Odrazu sa zo mňa stal radca, kamarát, čo počúva, ale aj príťažlivá kamaráta v jednej osobe.“ približuje svoj príbeh Emma.

Už som nemohla odolať

"Celé leto sa mi šikovne darilo kľučkovať medzi všetkými týmito rolami, snažila som sa mu dohovoriť nech nezúfa, skúša a verí v ich vzťah a v to, že spolu už preskákali neuveriteľne veľa. Po čase som sa však pristihla pri tom, ako jedno hovorím a druhé si skutočne myslím. Nechcela som, aby si problémy vo vzťahu vyriešili, chcela som, aby bol nezadaný. Aby som nemala výčitky, keď sa s ním rozprávam dlhšie ako by som mala. Keď so mnou telefonuje po ceste domov alebo cez pracovnú dobu a pritom veľmi dobre viem, že by nemal. Jednoducho som ho chcela. Keď ma v lete zvádzal, dokázala som to uhrať. Keď som sa však na jeseň vrátila a stretli sme sa zoči voči, energia medzi nami bola skutočne neuveriteľná. Naschvál ma provokoval a skúšal, dokedy vydržím hru na nedostupnú.“ spomína.

Mohlo by vás zaujímať: Myslela som si, že ma nezlomí skutočne nič, no vzťah s ním mi ukázal, že jednu vec odpustiť skutočne nedokážem

Jeden večer zmenil všetko

Bola neskorá jeseň a Emma vedela, že mu už viac nedokáže odolávať. „Stalo sa to presne dva týždne na to, čo som sa vrátila. Chcela som sa len porozprávať a doviesť tento nezmyselný zamotaný kruh do konca. Stal sa však pravý opak. Namiesto rozhovoru sme skončili spolu. Stačil jediný pohľad a nebolo cesty spať. Odchádzala som o tretej ráno s hlavou plnou myšlienok. Čo sa to stalo? Čo bude ďalej? Ako som mohla takto skončiť práve ja? Na žiadnu z nich som nemala odpoveď, a tak som si radšej ľahla spať.“ vysvetľuje Emma, ktoré život sa obrátil hore nohami.

Nenechajte si ujsť: Túžite po stabilnom vzťahu? Možno vám k nemu pomôžu hviezdy, vieme, ktoré znamenia sa k sebe najviac hodia

Prečo ja?

Ráno sa však zobudila a uvedomila si jednu vec. „Zrazu mi to prišlo až vtipné. Celé leto sa trápim kvôli životu niekoho iného, riešim cudzí vzťah akoby bol vlastne môj, Snažím sa pomôcť a hľadať riešenie bez toho, aby som čo i len raz pomyslela na seba. Zatiaľ čo on myslel na seba neustále. Chcel odomňa radu, ako vyriešiť problémy, chcel mňa, aby na ne zabudol, chcel, aby som nič nežiadala naspäť, akoby som aj mohla? Veď mu nie som nikým. Prečo by som potom ja mala byť tá, kto má výčitky? Nakoniec z toho celého aj tak vyjdem ako tá, o ktorú sa nebude zaujímať absolútne nikto. Ani on,  ktorý napriek všetkému nikdy neopustí svoju rutinu, ani jeho priateľka, ktorá pokojne žije v nevedomí.“ objasnila svoj pohľad na vec Emma, ktorá celú vec s vlastnej iniciatívy ukončila.

- Najčítanejšie -