Presunúť na hlavný obsah

Kvôli vlastnej mame som takmer prišla o manžela: Až toto mi otvorilo oči

Feminity

Poznáte to: "Mama má vždy pravdu." Aspoň väčšina z nás má túto vetu ako akúsi osobnú mantru. Nie vždy, je však šťastným riešením sa jej držať. A Martina vie o tom svoje...

Neprehliadnite: Tieto znamenia patria medzi chronických neverníkov: Pozrite sa, koho máte po svojom boku

Mama bola pre ňu všetkým

Martina mala s mamou vždy dobrý vzťah. Hoci vyrastala bez otca, jej mama sa jej ho vo všetkých smeroch snažila nahradiť. A išlo jej to naozaj skvele, nakoľko Martinin otec rodinu opustil, skôr ako sa dievčatko narodilo. Jednoducho sa bál úlohy otca a nezvládol to. Aj keď Maťa presne vedela, ako jej biologický otec vyzerá, nikdy sa ho nerozhodla kontaktovať. Vravela si, že to osud zariadil inak a má to takto byť. Začal jej však chýbať tesne pred tridsiatkou. V tom čase totiž plánovala svadbu a jej mama bola zásadne proti. Vôbec nesúhlasila s tým, že sa má jej dcéra vydať. To s čím však bojovala oveľa viac bol jej budúci zať. A dôvod prečo sa jej nepozdával bol naozaj absurdný. Len Maťa si to uvedomila skutočne neskoro.

Za chyby sa platí

Viete ako sa to hovorí: ”Človek sa učí na vlastných chybách,” no žiaľ niekedy sú dôsledky naozaj nenapraviteľné. Dôvod prečo Martinina mama nesúhlasila so sobášom bol celkom prozaický. Jej budúci zať totiž vyzeral ako verná kópia Maťkinho otca. Nielen vzhľadom, ale aj povahou a vlastnosťami. A to ani zďaleka nebolo všetko, čo mali spoločné. Paradoxne aj on pracoval ako lekár. Takže pri každom rozhovore s ním, sa Martinina mama vracala späť v spomienkach, ktoré sa snažila roky vytesnať z hlavy. Bála sa, že jej dcéra skončí rovnako ako ona. Že ju po svadbe Adam opustí a história sa zopakuje. Preto svojej dcére nahovorila, že ju Adam podvádza, že chodí za inými a vo veľa veciach jej klame. Žiaľ, Maťa svojej mame uverila. Rozhodla sa Adama opustiť, aj keď niekde vo vnútri cítila, že je jej osudovou láskou. Až po rokoch vyšla Martinina mama s pravdou von, lebo už dcére nedokázala klamať. Tá si ani dva roky po rozchode s Adamom nevedela nájsť partnera, nakoľko stále milovala svojho bývalého snúbenca. Našťastie Adam to cítil rovnako. Dnes už sú spolu a tešia sa na dcérku Anabelu. No Maťa svojej mame nedokáže dodnes odpustiť... Zistila, že mama naozaj nemusí mať vždy pravdu, aj keď to myslí dobre.

- Najčítanejšie -