Požiadal ma o ruku už druhýkrát: Kvôli tomuto som tentoraz bez váhania povedala áno

Spýtať sa znovu niekedy môže znamenať viac, ako nabrať odvahu na prvýkrát.

Niektoré životné udalosti dokážu neuveriteľne ovplyvniť ďalšie

Niektoré životné udalosti dokážu neuveriteľne ovplyvniť ďalšie

Zdroj: Profimedia

Niekedy len jednoducho nie je ten správny čas

Medzi Milanom a Zuzanou bolo všetko v absolútnom poriadku. Milovali sa odkedy sa spoznali, nedokázali sa od seba odtrhnúť a skutočne si nevedeli predstaviť život jeden bez druhého. Ich vzťah trval niečo vyše sedem rokov, no napriek tomu vôbec neochladol. Stále k sebe cítili to isté, čo v prvý deň.

Inšpirujte sa: Rok 2017 mal byť pre mňa v oblasti lásky osudový: Takýto vývin udalostí by som však nikdy nečakala

„Náš vzťah v podstate nemal chybu. Aspoň to som si myslela celý ten čas, čo sme boli spolu. Nechcela som nikoho iného, s Milanom som mala všetko, čo som potrebovala. Lásku, ochranu, zázemie, dobrodružstvo, aj občasné šialené nápady. Nechýbalo mi skutočne nič. Preto bolo len otázkou času, kedy ma požiada o ruku a ja som vedela, že to bude čoskoro. Najzvláštnejšie na tom celom je, že som si bolá istá tým, čo mu poviem. Až kým neprišiel ten čas.“ spomína si Zuzana.

Keď moment všetko zmení

„Kľakol si predo mňa nečakane a bez váhania po našom spoločne strávenom víkende na horách. Všetko bolo krásne, premyslené priam do bodky a načasované absolútne perfektne. Už stačilo len jediné. Aby som povedala tak očakávané áno. Ja som však v jednej sekunde začala pochybovať. Boli sme spolu tak dlho, čo ak to robí z rutiny a z toho, že som pre neho najjednoduchšou voľbou? Čo ak si ma chce k sebe nenávratne pripútať, aby už podobné veci nemusel v budúcnosti riešiť a mal o pohodlie domova postarané? Zrazu som si nebola istá, či to chcem. Mala som zlé tušenie a nedokázala som povedať to, čo chcel počuť.“ zahanbene tvrdí Zuzana.

Nenechajte si ujsť: Myslela som si, že ma nezlomí skutočne nič, no vzťah s ním mi ukázal, že jednu vec odpustiť skutočne nedokážem

On to však nevzdal

„Milanovi to však akoby vlialo do žíl novú dávku energie. Jednoducho to so mnou nechcel vzdať a snažil sa ešte o čosi viac ako predtým. Chcel mi dokázať, že to so mnou myslí skutočne vážne aj keď mu to nechcem veriť.“ s úsmevom hovorí Zuzana, ktorá bola zaskočená vlastným správaním.

Mohlo by vás zaujímať: Mama sa mi po 15 rokoch priznala k jednej veci: Náš vzťah to poznačilo do takej miery, že som urobila toto

Všetko však skomplikoval nešťastný telefonát. „Dva mesiace po našom nešťastnom žiadaní o ruku totiž zavolala Milanovi sestra s tým, že ich mame sa priťažilo. Dostala už tretiu porážku a vraj dlho nevydrží. Milan ma nenútil ísť. Jednoducho si zbalil najnutnejšie veci, naložil ich do auta a okamžite sa ponáhľal za mamou. Bez slova, len s ospravedlňujúcim výrazom v tvári. Ja som však všetko chápala a ani v namenšom som mu nebránila.“

Viac som nepotrebovala

„Keď sa po štyroch dňoch vrátil domov, bol celkom iný. Tvár mal strhanú, uplakanú a unavenú. Matka zomrela včera v noci. Bol pri nej až do poslednej chvíle, no i napriek všetkému úsiliu jej už nedokázal pomôcť. Sadol si vedľa mňa. Vyčerpaný, smutný a bez života. Vtedy sa na mňa pozrel a opýtal sa ma tú vetu ešte raz. Chcel vedieť, či budem jeho. Nevie, aká bude budúcnosť, ani čo prinesú najbližšie dni, vie však, že ich chce stráviť so mnou. Vtedy som vedela, že to myslí úprimne. Okamžite som povedala áno a objala som ho najtuhšie ako som vedela. Všetky pochybnosti šli bokom.  Boli sme len my dvaja a naša láska a ja som vedela, že vďaka nej Milan dokáže prekonať aj tak ťažké obdobie, akému sme práve čelili. Vidieť, ako statočne zvláda smrť vlastnej matky bolo silnejšie ako všetky pochybnosti dokopy.“ hovorí Zuzana, ktorá svoje rozhodnutie doteraz neľutuje.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba