Presunúť na hlavný obsah

Zamilovala som sa do mladšieho muža: Nebol to problém až dovtedy, kým sme sa nepresťahovali k jeho mame

Partnerské vzťahy

Viktória si myslela, že vekový rozdiel v jej prípade nebude znamenať nič. Stalo sa však niečo, čo ju presvedčilo o opaku.

„Nikdy som nemala nič proti mladším mužom. Niežeby som ich nejak zámerne vyhľadávala, no ani som sa tomu nebránila. Čo malo prísť príde a možno práve vtedy, keď si budem myslieť, že to nie je pre mňa, presvedčím sa o opaku. Tak nejak tomu bolo aj pri Denisovi. Nijak som to neplánovala, dokonca som ani nevedela, koľko má rokov a popravde, bolo mi to jedno. Hlavne, že som sa s ním dokázala porozprávať a boli sme, takpovediac, na tej istej vlne,“ hovorí Viktória, ktorá už dlho hľadala človeka ako on. Nenáročného, inteligentného a zábavného.

Inšpirujte sa: Vlastnosť, ktorú som ako žena nikdy nechcela mať: Kvôli tomuto poníženiu od muža, som sa rozhodla zmeniť

„Prvý rok bol skutočne skvelý, už dávno sa mi s nikým neriešili konflikty aj bežné veci tak jednoducho. Denis jednoducho nerád odporoval a ešte menej rád sa hádal, preto dal radšej za pravdu mne. Hlavne v prípadoch, kedy skutočne nešlo o nič dôležité či významné. Nevedela som, čím to je, ale vyhovovalo mi to, a tak som sa rozhodla nejak veľmi to neriešiť. Aspoň do jednej chvíle.“

Prišlo k sťahovaniu

Po nejakom čase sa Viktórii skomplikovala situácia v práci a potrebovala sa na istý čas presťahovať bližšie k druhej pobočke, hlavne kvôli papierovačkám. Tam však, čo čert nechcel, práve kúpila byt Denisova mama. Vraj chcela zmenu a teraz, keď potrebujú bývať v danej oblasti, pokojne s ňou môžu na istý čas ostať. „Nevedela som, či je to správne rozhodnutie, no tak na rýchlo a v podobnej situácii som skutočne nevidela iné riešenie ako prijateľnejšie. A tak sme sa hneď v novembri nasťahovali do trojizbového bytu spoločne s jeho mamou, ktorá nemohla byť šťastnejšia. Všetko vyzeralo skvele, aspoň v prvé dni, až kým neprišlo ku kľúčovej hádke. Denis bol ako vymenený. Odrazu mal za sebou svoju mamu a jej plnú podporu a s ničím, čo som navrhla nesúhlasil. Nie preto, že by to považoval za hlúposť, ale len tak, z princípu. Vedel totiž, že ho podporí v hocijakej hlúposti rovnako ako každá zaujatá matka svojho syna."

Mohlo by vás zaujímať: Vzala som si bývalého priateľa najlepšej kamarátky: Náš vzťah to však kvôli jednej veci ešte utužilo

Keď sa zo syna stane dieťa

Viktória podobne nevyzreté správanie ešte nikdy nevidela. Čakala, že sa s jeho mamou môže vyskytnúť v situácii, kedy k výmene názorov dôjde, ale to, že sa Denis zbabelo schová pod maminu sukňu, ju naozaj šokovalo. Vtedy si uvedomila, s akým dieťaťom je to vlastne vo vzťahu a čo všetko ju s najväčšou pravdepodobnosťou ešte len čaká. „Musela som to ukončiť, inak to nešlo. Nenechám si diktovať život od niekoho matky. Dokonca aj moja vie, kde sú hranice, a nie ešte, aby som počúvala cudziu,“ dodáva Viktória, ktorá je už opäť sama, ale zato šťastná.

- Najčítanejšie -