Presunúť na hlavný obsah

Po roku od nášho rozchodu ma zavolal na večeru: Moja reakcia ho primäla k šokujúcemu kroku

Partnerské vzťahy

Správanie iných je niekedy ťažké vysvetliť. Aj keď si myslíme, že ich poznáme lepšie ako seba.

Rozišli sme sa a ja som tak bola šťastná

„Nebol to najjednoduchší rozchod, aspoň pre mňa nie. Predchádzalo mu obrovské množstvo času, ktorý som venovala zvažovaniu všetkých možností. Neboli sme spolu totiž krátko, vyše päť rokov a ja som nechcela len tak zahodiť niečo, na čom som úporne pracovala a kvôli čomu som sa vzdala mnohých iných vecí. Ale, ak máme vo vzťahu pocit, že sme sa kvôli nemu niečoho vzdali, možno už daná myšlienka je indikátor toho, že niečo nie je v poriadku. Preto som Marekovi konečne dala zbohom a mohla sa posunúť v živote ďalej. Netušila som však, že sa mi po roku ozve. Po roku, za ktorý sa stihol oženiť a vziať si hypotéku so svojou novou partnerkou.“ spomína Paťa, ktorý si za tú istú dobu stihla ako tak utriediť myšlienky a zamerať sa na seba.

Inšpirujte sa: Zamilovala som sa do mladšieho muža: Nebol to problém až dovtedy, kým sme sa nepresťahovali k jeho mame

„Zavolal mi a pozval ma na večeru, vraj sa so mnou musí súrne stretnúť a vysvetliť si niektoré veci, ktoré vraj nedokáže inak ako osobne. Veľmi som ho chcela vidieť, predsa len, spájala nás spoločná minulosť. Niečo mi však hovorilo, nech tak nerobím. A tak som po dlhšom tichu v telefóne nakoniec povedala rázne nie. Marek položil. Nejak veľmi ma to netrápilo, zdalo sa, že pochopil a tým sa naša debata skončí. O pár dní som však do schránky dostala list.“ spomína na šok, ktorý zažila v pondelkové ráno, keď si šla ako vždy zobrať poštu.

On sa asi zbláznil...

„Medzi bežnými faktúrami bol list. Od neho. Najprv som ho nechcela ani otvoriť, no potom som si povedala, že to urobím. Nemám čo stratiť. Pol hodinu som čumela na zapísané strany bez slova. Napadlo mi len jediné. On sa načisto zbláznil. Na dvoch popísaných papieroch mi tvrdil, že si uvedomil, že som bola pre neho jediná a aj keď ho už možno nikdy nechcem vidieť, opustil kvôli mne rodinu. Kúpil nám byt v Prahe, kde som vždy chcela žiť a, ak o neho ešte aspoň trošku stojím, mám prísť za ním. Z roztrasených rúk mi vypadol lístok na vlak, ktorý medzi stránky priložil. Nechápala som, čo sa deje a či sa mi to náhodou nesníva.“ tvrdí Paťa.

Nechajte si ujsť: Bol mi neverný a keď som na to prišla, použil tento argument: Aj kvôli tomuto si doteraz nepriznáva chybu

„Ten, ktorý sa nikdy nechcel presťahovať, nikdy nechcel opustiť Slovensko, nikdy nepovedal áno na žiaden s mojich bláznivých nápadov odrazu nechal všetko a chce, aby som urobila to isté. Kvôli nemu, kvôli nám. Prešiel už týždeň a ja som si cestovnú tašku zbalila a rozbalila aspoň trikrát. Človek by sa mal rozhodovať intuitívne, ako však intuícia funguje v takýchto prípadoch?“ pýta sa pochybujúca Paťa, ktorá je niekde medzi srdcom a rozumom. Čo sa vyrovná aj tej najťažšej situácii.

Čo by ste urobili Vy na Patinom mieste?

spolu hlasovalo 1238 ľudí

- Najčítanejšie -